Zavrieť

Porady

Co mam robiť aby mi Dlho Vydržala Spojka ?

Potrebujem Poradiť Kupil som Spojku na Retaz Typu 415 H za 4 eura nasadil som na retaz a poriadne upevnil noo ale ako som isiel vonku tak este spojka bola a keď som naštartoval a išiel po 15 km mi spojka sa odbojila a zvyšky skončili niekde na ceste už som kupoval 2 spojky co mam robiť aby mi vydržala spojka čo najviac ?
spojka-retezu-kmc-zesileny-cerny-415h.jpg  
9 komentárov     zbaliť
misoft Spojka na reťaz -ČOHO!!! Detskej trojkolky, bicykla, mopedu, motorky? Založil si ju správne? Mnohí ju nasadia opačne a potom sa pružná poistka sama vyvlečie.
damian2580
Nasadil som spojku na retaz ako podľa videa a stale mi vyleti spojka pocas jazdy (15 km )
misoft Presne podľa návodu? Teda správne do smeru ťahu reťaze? Reťaz nie je vyosená?
damian2580 Čo to je vyosená ?
misoft To že hnacie ozubené koleso a hnané ozubené koleso nie sú v jednej rovine - stačí, aby jedno koleso bolo napr. 1cm vpravo/vľavo a už reťaz neťahá len v jednom smere (dopredu), ale zároveň je namáhaná i bočne. A tých 15km mi to naznačuje.....
Prilož si nejakú dlhú latu na hnané kolo a hnacie musí byť v rovine....
damian2580 Retaz je v poriadku lebo vobec mi nevypadava z rozety takze rozeta je dobre nastavena len ide o spojku ze dal so.m novu dal som zeliezko a zacvakol a drzalo na a potom vypadlo to co sa cvaka a potom ostatne materialy s spojky nwm ci nahodou bude tim ze je velmi natahnuta retaz ale podla manualu musi byt natahnuta retaz aby s rozety neisla retaz mimo rozety
misoft Tak o máličko povoľ napätie reťaze - pokiaľ zatlačíš na reťaz hore, mala by mať určitý priehyb cca 0,5cm - 0,75cm - pri plne natiahnutej síce z rozety nespadne, ale namáha tú spojku a tá je najslabší článok celej reťaze.
damian2580 Noo dnes mi vyletela dalsia spojka vydrzala mi cely den a zase mi vyletela co mam robiť už aby mi neviletela
misoft Znitovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Co mam robiť aby mi Dlho Vydržala Spojka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.