Zavrieť

Porady

úrad práce

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu , či ma právom vyradili z úradu práce. Keďže 21.11.2016 som bola na výberovom konaní a odmietla som prácu kvôli druhej robote ktorú som si našla sama . Presný dátum nástupu ešte neviem , ale dňa 28.11.2016 idem na školenie a podľa všetkého do práce nastupujem 1.12.2016 . Dňa 23.11.2016 som sa bola podpísať na úrade a pán REFERENT mi oznámil že som vyradená z evidencií nakoľko som odmietla s nimi ponúkanú prácu. Ak ma neprávom vyhodili ako mám ďalej postupovať ? Môžem sa odvolať ? A kde ?
Ďakujem za všetky odpovede .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze si nepriniesla podpisanu pracovnu zmluvu, nemala si ziadny zakonny dovod odmietnut pracu, ktoru ti UP nasiel.
    Vyradili ta podla zakona a postupov UP. Odvolanie nepomoze.
    V rozhodnuti o vyradeni bude informacia o tom, ako a dokedy sa mozes odvolat.
    A ak skutocne 1.12. nastupis do prace ,za tych par dni zdravotneho poistenia, ktore si zaplatis ako samoplatitel, to ani nestoji. Treba sa v ZP prihlasit ako dobrovolne poistena osoba od vyradenia az do nastupu do prace.

    A k tvojej najdenej praci: nemozes ist na skolenie pred nastupom do prace, v takom pripade je skolenie cierna praca. Najskor nastup do prace, potom ta moze zamestnavatel zaskolovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.