Zavrieť

Porady

Aky je poplatok za predčasne ukončenie absolventskej praxe pri dobrovoľnom vyradení z úradu práce?

Na úrade som 3 mesiace od začiatku novembra mám absolventsku prax. Zároveň pracujem na dohodu. Chcem sa nechať vyradiť dobrovoľne ale vraj môže vzniknúť nejaký poplatok v zdravotnej poisťovní lebo sa absolventska prax ukončí skôr. Nemá s tým niekto skúsenosti?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Na akú dohodu pracuješ? Výkon práce je každý pracovný deň?
Mili8386 Nie každý deň nie. Ako ja si to poistenie budem platiť sama len som pocula ze vraj tam môže byť niečo ako "pokuta" kvoli nedokonceniu absolventskej praxe.
veronikasad O pokute neviem ale ak nebudeš pracovat na dohodu každý deň, budeš platiť za dni kedy nepracujes, vrátane víkendov, zdravotné poistenie ako samoplatitel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba si prečítať dohodu - akú si podpísala ohľadom abs. praxe. tam by mali byť aj prípadné sankcie za nedodržanie podmienok.
    A čo sa týka Zp - za tie dni, keď nebude platiť zamestnávateľ si zaplatíš sama ako samoplatiteľ.
    presnú sumu si môžeš pozrieť vždy k prvému v EP ZP (môžeš si zariadiť aj že ti pošlú SMS, alebo sa tam občas zastavíš)

    Aky je poplatok za predčasne ukončenie absolventskej praxe pri dobrovoľnom vyradení z úradu práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.