Zavrieť

Porady

Ak je zena na rodicovskom (zamestnana) a momentalne v nemocnici, ma narok aj na marodku zo soc. poistovne?

Manzelka je na rodicovskom s dvojrocnou dcerou, momentalne je manzelka v nemocnici, prac. pomer trva len je toho casu doma na rodicovskom, ma narok na marodku zo Soc. pois.?

Dakujem.

Doplnenie

Je doma na rodicovskej dovolenke a ma len jedneho zamestnavatela kde ma len jedno zamestnanie.
Naposledy upravil Letko : 27.11.16 at 10:53
veronikasad Je na rodičovskej dovolenke, alebo pracuje a poberá rodičovský príspevok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemá nárok na nemocenské, počas rodičovskej dovolenky má prerušené nem.poistenie.

    Dalo sa to obísť, ak išlo o planovanu hospitalizáciu, že oznámi zamestnávateľovi ukončenie rodičovskej.dovolenky, požiada o čerpanie jedného dňa dovolenky a od ďalšieho dňa jej vypisu PN. Po skončení PN by sa znovu vrátila na RD.

    Ak už je v nemocnici, nič s tým neurobí, nárok na nemocenské jej nevznikne
    Letko Ďakujem za info

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nema narok na nemocenske, lebo jej nemocenske poistenie je pocas rodicovskej dovolenky v praci prerusene.
    Ale ak je ona v nemocnici, tak otec dietata ma narok na OCR s dcerou (aj ked je zdrava), kedze osoba, ktora sa o nu bezne stara (matka) sa o nu starat nemoze (je hospitalizovana).
    Letko Ďakujem za info. S deťmi sú už počas dňa starí rodičia.
    ivka70 Ak su to dochodcovi, OCR neporebuju, ale ak by to mal riesit zamestnany otec, tak ten ma narok na OCR.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nevylucuje sa poberanie nahrady prijmu pri DPN (10 dni zamestnavatel), od 11. dna nemocenskeho od SP a rodicovskeho prispevku ak je pocas cerpania RD zamestnana aj inde, resp. na iny PP ci dohodu u povodneho zamestnavatela. Zamestnavatelovi, u ktoreho necerpa RD je nutne dorucit PN.

    Este doplnim:
    "Manzelka je na rodicovskom' - nespravne slovne spojenie, moze byt na:
    - rodicovskej dovolenke (cerpa u zamestnavatela) a poberat rodicovsky prispevok, alebo
    - nie je na rodicovskej dovolenke a pobera rodicovsky prispevok

    Po doplneni zadania: nema narok na nemocenske davky
    Naposledy upravil avalik : 27.11.16 at 11:00
    veronikasad Nesúhlasím, počas rodičovskej dovolenky má prerušené pnem. poistenie, nemá nárok na nemocenske
    avalik z jeho zadania nie je mozne posudit ci je na RD a v nemocnici alebo je na RD a popri tom zamestnana v inej firme. Ale doplnim odpoved.

    Ak je zena na rodicovskom (zamestnana) a momentalne v nemocnici, ma narok aj na marodku zo soc. poistovne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.