Zavrieť

Porady

Môžem byť PN,keď som nastúpila do zamestnania teraz,21.11.2016?

Dobrý deň,chcela by som sa informovať,v sobotu som riadne cohorela,nejak som to neriešila,ale dnes už celý den horučky,a silný kašel. Potrebovala by som ísť lekarovi a aspon dva dni byť doma s nástupom do práce v stredu. Viete mi prosím Vás poradiť,ako to funguje? Ked napríklad tie dva dni nebudem v práci,nebudem to mať vôbec zaplatené? Pracujem na TPP. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si chora a lekar ta uzna praceneschopnou, samozrejme, ze mozes.
    Budes mat platenu nahradu mzdy pocas PN od zamestnavatela prvych 10 dni. PN ti v pondelok moze lekar vypisat uz od soboty.
    Odporucam to velmi dobre a co najskor odkomunikovat so zamestnavatelom, aby to v skusobnej dobe nebral ako zneuzivanie (lebo aj taki zamestnanci su).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vanny Samozrejme,už som mu písala,a aj kolegyne mi písali že radšej nech to vyležím aj ked len dva dni,lebo zajtra a utorok máme aj audit a taliani su majitelia a keby vidia že ledva robím tak len šéf by mal zasa zbytočné problémy. No len rozmýšlam lebo takto to nebude ani zaplatené a tak ja nechcem aby si niekto niečo také myslel že to robím len z nudy že som chorá. Každopádne velmi pekne Vám dakujem
    ivka70 nahrada mzdy je urcite nizsia ako mzda, ale zasa radsej vylezat ako si prechodenim privodit nejske chronicke problemy. Skore uzdravenie
    Vanny Stačí mi aj len to,ked zajtra pojdem lekárovi,dá mi lieky,zajtra ešte vyležím a utorok už pojdem. Na jeden den hádam ani PN nepotrebujem,či? Prepáčte že tolko ruším len fakt na tomto internete je všeličo a takto ked mi niekto poradí lepšie tomu pochopím a Ďakujem
    veronikasad Na jeden deň ti môže dať tzv.paragraf, ktorý je platený priemerným zárobkom.
    Vanny Tak uvidím čo odpíše,a poviem mu. Nechcem zbytočne vymeškávať. Je pravda že choroba si nevyberá,ale tak stačí aj len ked mi dá lieky a v utorok už pôjdem. Nejak to prežijem,ale tie lieky potrebujem určite.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nebudeš bez príjmu, ak ti lekár vystaví PN, prvých 10 kal.dni platí zamestnávateľ náhradu príjmu ( prvé tri dni 25%, 4-10.den 55%).

    Len nezabudni, že si v skúšobnej dobe a počas nej môže zsmestnavatel s tebou kedykoľvek ukončiť pracovný pomer aj počas PN.

    Môžem byť PN,keď som nastúpila do zamestnania teraz,21.11.2016?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.