Zavrieť

Porady

Obchodné komory - aké účtovníctvo a doklady?

Prosím, ak má niekto skúsenosť s účtovníctvom obchodných komôr - čo je to za subjekt? Aké účtovníctvo vedie? Aké doklady vystavuje? Mám faktúru z jednej obchodnej komory - nie je tam žiadne IČO, DIČ, číslo faktúry... Jediný údaj je o registrácii na MV SR - číslo registrácie, a samozrejme č. bankového účtu. Účtujú slovenskej s.r.o. nájom - môžem takýto doklad uznať do N?

Ľuba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Nemám skúsenosť s obchodnou komorou, ale pokiaľ viem existuje jedna zriadená zákonom, sídlo má na Gorkého ulici v BA. Trochu ma prekvapuje registrácia na MVSR, to by mohlo znamenať, že nejaké združenie si dalo názov komora. Skús pohľadať na nete - obchodná a priemyselná komora. Viac neviem sorry.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Nike ďakujem, nemám problém tú komoru nájsť, len neviem, či môžem doklad od takejto organizácie - bez IČO, DIČ... akceptovať v účtovníctve do nákladov. Teraz som zistila, že IČO majú - je na nájomnej zmluve - ale to je všetko. Nikto nie je v obchodnom styku s takýmito organizáciami?

    Ľuba

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Som v styku s komorou, ale čudujem sa, že práve obchodná nevie, že na doklade má byť IČO. Mám skúsenosti, že DU pri kontrolách kontrolujú hlavne dodržiavanie zákona o účtovníctve a chábajúce IČO na doklade tam patrí. DIČ nemusia mať nemusia byť plátca DPH. No asi by som bola na nich zlá a vyžadovala správny doklad. Počkaj čo na to iní poradcovia.

    Obchodné komory - aké účtovníctvo a doklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.