Zavrieť

Porady

pracovna pohotovost a vyjazd na poruchu

Dobry den, zamestnavatel sa so mnou chce dohodnut na takzvanej neaktivnej pracovnej pohotovosti. Viem ze minimalna odmena zo zakona je vo výške 20 % hodinovej minimálnej mzdy, t.j. najmenej 0,4656 eura za hodinu. Niektore veci sa daju vyriesit aj z domu. Problem ale je ze byvam 30km od miesta vykonu prace. Mohol by prosim vas niekto odpovedat na otazky ktore su mi neni jasne?

1) musi mi zamestnavatel nahradit aj dopravu do prace ked som zavolany na poruchu v case pracovnej pohotovosti? Ak ano co je lepsie ist vlastnym autom, alebo taxikom?
2) ma zamestnavavatel pravo prinutit ma drzat pracovnu pohotovost? Ak ano v akom rozsahu?
3) ak sa zo zamestnavatelom dohodnem o pracovnej pohotovosti povedzme 8hod po dobu 15dni v mesiaci a mne to z nejakeho dovodu nebude vyhovovat, existuje legalny sposob ako tuto dohodu o pracovnej pohotovosti vypovedat/zrusit?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    pracovna pohotovost a vyjazd na poruchu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.