Zavrieť

Porady

Natankovanie benzínu do nafty

Dobrý deň,
v sobotu som omylom natankoval asi 6l. benzínu do Octavie 1,6 TDI CR, V nádrži som mal asi 15 L. nafty, natankoval som 6l benzínu a dolial 18l nafty. spravil som asi 50 km. v pohode auto ide. V nedelu som dotankoval plnú nafty. Dnes som dal 3 uzávery Aditíva VIF a dotankoval opat do plna nafty. Bude to okej?spravil som asi 200 km. Poprosím o radu.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Už sa to nijako neprejaví - ten benzín bol v tak nízkom pomere, že ten diesel to ani nespozná.
    Teplota vzplanutia nafty je cca 250°C, benzínu cca 470°C - takže najskôr sa vznieti nafta a následne (výsledkom zvýšenia teploty po horení) benzín. Ale v podstate to ani nespoznáš, ten dej (vzostup teploty po vznietení nafty vo valci) je tak rýchly, že benzín sa vznieti niekoľko milisekúnd po nafte.
    Naposledy upravil misoft : 28.11.16 at 11:07

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    6 litrov sa mi zdalo vela, ale problem by sa prejavil po par km, cize uz si v bezpeci.
    Ale 15+6+18 = 39. To auto ma taku malu nadrz? Preco si nedal plnu?
    Naposledy upravil vicktor : 30.11.16 at 07:49
    jslancik veď čo ak by sa to muselo celé vysať? radšej vyhodiť o 20l PHM menej, ako viac niektorých ľudí nepochopíš alebo možno tankuje na shell, kde má v nedeľu dvojnásobok bodov alebo jednoducho nemal v sobotu toľko peňazí...
    oski2587 ďakujem za odpoveď.

    Natankovanie benzínu do nafty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.