Zavrieť

Porady

Účtovanie benzínu - jednod. účt.

Vysvetlí mi prosím niekto postup ako mám v JÚ účtovať spotrebu benzínu ? Som SZČO, auto využívam na podnikanie aj súkromne, nie je vložené do majetku firmy,mám zaplatenú cestnú daň. Odkladám si bločky za benzín a neviem čo s tým ďalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SOKRAA je offline (nepripojený) SOKRAA

    SOKRAA
    Renča 1 ďakujem za odpoveď. Ešte by som si chcela overiť, či si môžem dať do
    výdavkov aj napr. výmenu pneumatík, umytie auta, opravy?

    dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

    Daňový špekulant dr.kuko
    Nie nemozes, ak si pocitas nahradu 6,20 tak tam mas vsetko. Jedine ak by si sa rozhodol nedavat pausal, ale skutocne naklady (opravy, pneumatiky a pod), ale ziadne investicie, lebo auto nepatri firme.

    bukatik je offline (nepripojený) bukatik

    bukatik
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Priateľ využíva moje auto na podnikateľské účely. Má zaplatenú cestnú daň ale nevedie si knihu jázd.Bločky odkladáme a mám aj stav tachometra. Chcela by som sa opýtať ako mám účtovať tých 80% zo sumy pohonných látok v jednoduchom účtovníctve. Ak sa dá poraďte mi čo najpodrobnejšie, lebo som len začiatočník.

    Účtovanie benzínu - jednod. účt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.