Zavrieť

Porady

mozem darovat podiel z komposesorátu svojej dcere?

komposesorat je napisany na moju sestru a ona vyplaca podiel sebe mne a nasej sestre.chcela by som svoj podiel darovat svojej dcere formou darovacej zmluvy.Je to mozne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Pokiaľ je písaný na Tvoju sestru, tak nemáš aký podiel zabezpečiť darovacou zmluvou.To, že sestra delí podiel, závisí na jej vôli a dohode medzi vami súrodencami. Ty môžeš svojej dcére darovať iba vyplatený Tvoj podiel, ale do budúcna jej vyplácanie nemôžeš zabezpečiť darovacou zmluvou, pretože pozemky sú vo vlastníctve Tvojej sestry.
    Naposledy upravil afrikánka : 29.11.16 at 19:18

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    § 2

    (1) Spoločenstvom sa rozumie

    a) lesné a pasienkové spoločenstvo vlastníkov podielov spoločnej nehnuteľnosti, na ktoré sa vzťahovali osobitné predpisy2) a ktoré vzniklo podľa osobitných predpisov,3)

    b) lesné spoločenstvo, pasienkové spoločenstvo alebo pozemkové spoločenstvo založené podľa osobitných predpisov,4)

    c) spoločenstvo vlastníkov spoločnej nehnuteľnosti,

    d) spoločenstvo založené vlastníkmi spoločne obhospodarovaných nehnuteľností; spoločne obhospodarovanou nehnuteľnosťou je poľnohospodársky pozemok alebo lesný pozemok, ktorého vlastník spolu s inými vlastníkmi takýchto pozemkov zakladá spoločenstvo s cieľom ich spoločného obhospodarovania a užívania.

    (2) Na práva a povinnosti vlastníkov spoločnej nehnuteľnosti a vlastníkov spoločne obhospodarovaných nehnuteľností sa vzťahujú ustanovenia Občianskeho zákonníka, ak § 8 ods. 1, § 9 ods. 1 až 3 a 7 až 10, § 10 ods. 4 a § 15 ods. 2 až 4 neustanovujú inak.

    (3) Pri prevode podielu spoločnej nehnuteľnosti nesmie vzniknúť spoluvlastnícky podiel na spoločnej nehnuteľnosti, ktorému zodpovedá výmera menšia ako 2 000 m2.

    -------------------------------
    ...kde 2) znamená

    Zákonný článok XIX/1898 o štátnom spravovaní obecných a niektorých iných lesov a hôľ, ako aj o úprave hospodárskej správy spoločne užívaných lesov a hôľ, ktoré sú nedielnym vlastníctvom komposesorátov a bývalých urbarialistov.
    Zákonný článok X/1913 o nedielnych spoločných pasienkoch.
    Zákonný článok XXXIII/1913 o predaji niektorých štátnych nemovitostí, poťažne o zamenení týchto.

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-97
    afrikánka Tak ja ti buchač teraz neviem.......keby som bola zadavateľkou otázky? Šak by som musela ujovi Gúglovi....potom hybaj zasa na Poradu.

    mozem darovat podiel z komposesorátu svojej dcere?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.