Zavrieť

Porady

Klimatizácia v predajni

Poprosím o radu:

do predajne sme dali zhotoviť klimatizáciu.
OC prevyšuje 30 tisíc.
Je pevne zabudovaná.
Predajňa je majetkom firmy, odpisuje sa už cca 10 rokov.

Teraz otázky:
Mohla by som klimatizáciu odpisovať samostatne v 3.odp. skupine (3-16 29.23.12 - Klimatizačné zariadenia)? Keď je pevne zabudovaná asi nie, že?

Alebo je nutné prirátať hodnotu klimatizácie do zostatkovej ceny predajne a odpisovať klímu spolu s ňou?

Vopred ďakujem za rady !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    klímu prirátaš do obstarávacej ceny, aj do zostatkovej.
    Ak odpisuješ zrýchlene, odpisy vypočítavaš zo zostatkovej.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KEJKA
    klímu prirátaš do obstarávacej ceny, aj do zostatkovej.
    Ak odpisuješ zrýchlene, odpisy vypočítavaš zo zostatkovej.
    S týmto plne súhlasím. ALE. Ja tiež som účtoval klientovi klímu. Postavil si sídlo firmy (budovu, ktorá sa odpisuje asi 5 rokov). Ešte pred kolaudáciou dal si namontovať klímu (OC cca. 90.000,-). Zaradil som to ako súčasť budovi, pevne namontované, a odpisoval som to ako súčasť OC budovi.

    Pri daňovej kontrole klimu preradili do 3. skupiny, aby sme to odpisovali samostatne, nakoľko klíma sa dá odmontovať zo steny. V stene sú napevno zabudované iba trubky.
    Daňový dopad to nemal, nakoľko po rozdelení, odpisy klimy boli vyššie ako keď sa to zarátavalo do OC budovi.

    Sám som bol zaskočený týmto verdiktom DÚ. Ale od tej kontroly klímu odpisujeme samostatne.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 03.07.06 at 18:35 Dôvod: Oprava pravopisu

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ďakujem za rady, priznam sa ale, že múdra z toho teda nie som...
    Dám na rady z príspevku od Kejky, ten daňovák asi bol nejak indisponovaný....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AlaNR
    Ďakujem za rady, priznam sa ale, že múdra z toho teda nie som...
    Dám na rady z príspevku od Kejky, ten daňovák asi bol nejak indisponovaný....
    S tým plne súhlasím

    JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

    JANA LC
    Ja mám otázku k zaúčtovaniu klimatizácie:

    Firma si dala namontovať 1 ks klimatizáciu, ale na DFA je rozpísané: 1 ks vonkajšia jednotka, 1 ks vnútorná jednotka, potrubie, konzola, cena za prácu.... celková suma bez DPH je 2 500,- €.
    Mám to chápať tak, že tá celková suma, je vlastne OC tej klímy, len je rozpísaná na viacej položiek v DFA ?
    Alebo mám zrátať materiálne položky a tie budú určovať cenu tej klímy a montáž dám do 518 - ostatné služby?
    Tak, či tak, suma obstarania prevyšuje 1 750,- € /neviem presnú sumu/, takže to zaradím do DHM do 3 odpisovej skupiny, nemám však jasno tú montáž.

    Ďakujem za odpoveď !

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JANA LC Pozri príspevok
    Ja mám otázku k zaúčtovaniu klimatizácie:

    Firma si dala namontovať 1 ks klimatizáciu, ale na DFA je rozpísané: 1 ks vonkajšia jednotka, 1 ks vnútorná jednotka, potrubie, konzola, cena za prácu.... celková suma bez DPH je 2 500,- €.
    Mám to chápať tak, že tá celková suma, je vlastne OC tej klímy, len je rozpísaná na viacej položiek v DFA ? Áno, tak.
    Alebo mám zrátať materiálne položky a tie budú určovať cenu tej klímy a montáž dám do 518 - ostatné služby?
    Tak, či tak, suma obstarania prevyšuje 1 750,- € /neviem presnú sumu/, takže to zaradím do DHM do 3 odpisovej skupiny, nemám však jasno tú montáž. Do OC vstupuje aj montáž.

    Ďakujem za odpoveď !
    V texte.

    Klimatizácia v predajni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.