Zavrieť

Porady

zmluva o umeleckom výkone namiesto faktúry?

postačovalo by to pre účtovníctvo? ešte som sa s tým nestretla...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Neplatiteľ DPH môže fungovať len so zmluvami.

    Neplatiteľ DPH môže fungovať aj bez zmlúv. A mnohí tak aj fungujú. A dokonca aj platitelia DPH tak môžu fungovať.
    Naposledy upravil marjankaj : 09.12.16 at 11:57
    Soňa K Odpovedám poraďákovi s nickom marjankaj, ktorý/ktorá mi napísala na môj profil správu v štýle .... to si kde vyhrabala atď. No takto si snáď nepotrebujeme písať. V reakcii na moju odpoveď píše, že či si myslím, že neplatiteľ nemôže vystaviť faktúru a podobné bludy. Ja som nič také nepísala. Napísala som, že neplatiteľ DPH môže fungovať len so zmluvami, t.z, že, nemusí vystavovať svojim klientom faktúry, keď chce, nech vystavuje a môže fungovať so všetkým, čo len chce.
    Soňa K Marjankaj, prečo vypisuješ mne ? Veď napíš tomu, kto sa pýtal. Napíš mu, ako má fungovať vo svojej zárobkovej činnosti.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Zmluvy o umeleckom výkone sa bežne účtujú bez faktúr. Podľa môjho osobného názoru ale zo samotnej zmluvy ešte nie je zrejmé, že aj nastalo vecné plnenie a že dielo bolo vykonané/predvedené v súlade so zmluvou. Preto odporúčam doplniť zmluvu o "nejaký protokol", z ktorého bude zrejmé, že umelec/dodávateľ dodal dielo tak, ako bolo dohodnuté a že odberateľovi vznikol finančný záväzok.
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 07.12.16 at 14:41 Dôvod: preklep
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Soňa K Účtujem hudobného skladateľa od r. 1995 a nikdy nemal so Zmluvami problém.
    Ing. Ľubomír Janoška Za to si dostala plusku
    PS: ja to poznám z druhej strany. U zmlúv na koncerty sa bežne stáva, že koncert sa neodohrá, kvôli počasiu alebo chorobe. Na zmluve sa to ale nijako neprejaví. Preto zrealizované vystúpenia faktúrujem.
    Soňa K Účtovníctvo slúži ekonomickej realite, nie naopak.
    Ing. Ľubomír Janoška Ideš proti sebe - keď účtovníctvo slúži realite, tak nemôže ignorovať, či dielo bolo dodané alebo nie.
    Plusku, čo som Ti dal, beriem späť
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno aj zmluvy pokiaľ majú všetky náležitosti sú účtovným dokladom, tak ako LZ, NZ a iné
    Naposledy upravil Mila123 : 07.12.16 at 14:45
    Pendulum LZ NZ? ...
    Mila123 Leasingová zmluva, nájomná zmluva

    zmluva o umeleckom výkone namiesto faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.