Zavrieť

Porady

Treba k bloku za parkovisko CP?

Ahojte,

konateľka sro cestuje denne ku klientovi do iného mesta, kde vykonáva školenia pre zamestnancov klientovej firmy. Cestuje tam denno-denne, a platí parkovné.
Treba ku každému parkovnému lístku cestovný príkaz, alebo môžem priamo účtovať 518/211?
Mám takéto niečo považovať za pracovnú cestu? Priznávať stravné a robiť CP? Jazdí vozidlom, ktoré je v obchodnom majetku jej sro.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podľa môjho názoru, a aj tak ako to robíme my v práci, nech si konateľka spracuje CP a ty jej ho preplatíš aj spolu s cestovným a aj so stravným..... a na 512/211
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 A musi to tak byt? Ak by bolo parkovne mimo CP, mozem si z neho odpocitat dph, v ramci 512 to nepojde. Sice je momentalne neplatitel dph ,ale do 2 mesiacov sa stane platitelom, a chcela by som to uctovat rovnako teraz ako aj potom. Zatial som davala parkovne mimo CP, ale teraz som si vsimla ze vacsina tych blockov je za viac ako 5h, a teda uz ma narok na stravne. A mat stravne v CP a parkovne mimo... No neviem sa s tym zmierit uplne.
    karakul ... dobre že máš chrobáka v hlave a dumáš nad tým - lebo ak parkovné patrí k ostatným výdavkom na PC, tak nakoniec môže niekto tvrdiť, že aj tankovanie na tú pracovnú cestu tam môže patriť - bez nároku na odpočet DPH (zoberme prípad, keď každá cesta na jedno školenie si vyžaduje jedno tankovanie...)
    zk24 No, ved toto. Nejako som poplietla uz samu seba. Co vsetko povazovat za PC a co nie. Ci vobec to ze chodi skolit klienta je.povazovane za pracovnu cestu.
    Tweety Treba pozrieť do Zákona o CN, PC je tam definovaná.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Parkovné patrí k ostatným výdavkom na PC.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 A ak ide konatel na nakupy a plati parkovne niekde, tiez to evidovat ako CP? Alebo tam to uz ide priamo na 518 ?
    Tweety Súkromné či pracovné?
    zk24 Vsetko je pracovne. Aj auto je v obchodnom majetku. Mam parkovanie v centre mesta a mam z tej doby aj nakup elektroniky. Ked vyssie spominane je pracovna cesta, potom aj totoj je PC? Ja som zvykla uctovat tieto parkovne na 518. Castokrat su to stretnutia s klientmi v centre, hoteli, atd... No ale ak mam zle tak to prerobim. Len sa mi straca ta hranica toho oedy mozno hovorit o PC a kedy nie.
    Tweety Potom 518.
      zbaliť

    Treba k bloku za parkovisko CP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.