Zavrieť

Porady

dan v divadle

Pekny den,
chcela by som sa opytat, ci mi niekto vie pomoct ohladne dane pri vystupenie zahranicnej pravnickej osoby - divadla s madarskym IC DPH na Slovensku.
Jedna sa o divadlo, ktore prislo z HU na SK - rocne 1x opakujuca sa akcia. Rozdiel je od roku 2016, uctovnicka v divadle na SK tvrdi, ze musia odvadzat vacsiu dan. Vratila fakturu ucinkujucemu divadlu s tym, ze musia zvysit "brutto" o sumu dane, ktoru presne vycislila, v dalsom riadku sa dan odcita, pripocitava sa suma prepravy a vtedy vychadza suma na uhradu, ktoru sumu sa dopredu aj dohodli v zmluve. Dopredu sa dohodli len na cistej sume. A takto sa zvysi danovy zaklad tamojsiemu divadlu o u na "zaplatenu" dan. Lebo uctovnicka hovori, ze o dani poslu potvrdenie madarskemu divalu.
Vie mi niekto povedat, o aku dan sa jedna?
Dakujem za odpoved a prajem prekrasne chvile!
Erika.1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zrazkova dan z prijmu, pozri § 43 ZoDP a zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SK HU
    Erika.1 Avalik ahoj!
    Velmi pekne Ti dakujem! Klucove slovo "zrazkova" dan
    Dakujem velmi pekne! Uz vem povedat znamemu, co ma povedat jeho znamy znamemu
    Prajem prekrasne chvile!
    Erika.1 Sarlotka ahoj!
    Velmi pekne dakujem aj Tebe! Link mi ozaj pomohol!
    Este raz dakujem a prajem prekrasne chvile!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.