Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Neviem v akom štádiu je tvoja choroba?Trpím chronickou pankreatitidou roky tak zo skúseností viem,že lepšie je neodšťavovať,ale jesť aj s dužinou bez zrniek a šupky a pravdaže ovocie a zeleninu,ktorá je vhodná pri diete.Samotná šťava je dosť agresívna" pre žalúdok a ja som mala po nej vždy kŕče.Ovocie môžeš rozmixovať a zeleninu krátko podusiť na kvapke olivového oleja.Ono postupne prídeš na to čo ti spôsobuje problémy a čo nie...veľmi vhodné sú aj bylinné čaje napr.puškorec,pamajoraán ,repik
    http://pluska.sk/izdravie/liecba/mat...bylinkami.html
    Naposledy upravil Anika61 : 12.12.16 at 15:38

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Kabaka123, afrikánka, Terezia13, tronik, troniik
    5
    korela K šťavám zo zeleniny a ovocia. Keď som chodila na liečbu trad. čín. medicíny, odporúčanie tamojšieho lekára bolo vypiť max. 2x po 2 dl denne vyslovene čerstvej šťavy vypitej do 20 min od odšťavenia , ale!!! vždy riedené s vodou 1:1. Nikdy nie čisté šťavy.
    V jeden deň som mohla vypiť šťavu iba z jedného druhu zeleniny al. ovocia.
    Neliečila som si síce pankreas, ale išlo o celkovú očistu organizmu.
    Ale princíp riedenia by sa mal zrejme dodržovať.
    V prípade pankreasu by som osobne absolvovala aspoň základnú konzultáciu u lekára, ktorý sa v tom vyzná.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Hádam na jar a v lete, keď je zelenina čerstvá.

    Čo nekonzumovať počas držania diéty pri zápale pankreasu?
    Zabudnite na vyprážané, korenené, údené pokrmy. Taktiež je potrebné vylúčiť sladkosti, šumivé nápoje a alkohol.

    Ďalej zo svojho jedálnička musíme vylúčiť výrobky, ktoré spôsobujú tvorbu kyselín v tela (kapusta, fazuľa, bohatý vývar s mäsom, hubami alebo ryby, polievky, kyslá smotana, tuky, živočíšne tuky (okrem masla)).

    Vyvarujte sa presladeným a taktiež presoleným pokrmom… sladkosti, chlieb, zemiaky a taktiež káva a alkohol. Úplne sa treba vyhnúť mliečnym výrobkom a živočíšnym bielkovinám.

    Čo konzumovať počas držania diéty pri zápale pankreasu?
    Počas držania diéty doporučujeme konzumovať tieto ľahké jedlá a potraviny ako napríklad.: zeleninové polievky, ľahké vývary, zelenina, zemiaková kaša, dusené jedlá z chudé mäso, varené ryby, ovsené vločky vo vode, mliečne výrobky s malým množstvom tuku.

    Konzumácia ovocia počas držania diéty je povolená ale iba v menšom množstve.

    Zeleninu doporučujeme vyberať také druhy, ktoré obsahujú veľa vlákniny (reďkovky).

    Preferujte jedlá tepelne ošetrené: dusené, varené (nie vyprážané).

    Medzi odporúčané potraviny patria: losos, krevety, kuracie mäso a vajcia, tofu, vlašské orechy, jablká, hrušky, maliny, brokolica, uhorky, špargľa, avokádo, olivový olej, škorica a bylinkové čaje.

    Aké prijímať tekutiny
    Vhodné sú minerálne vody ale bez „bubliniek“ (neperlivé). V systematickom prijímaní minerálnej vody, môžte napomôcť pri normalizovaní fungovania žlčového a pankreasového systému. Ďalej sú vhodné bylinné čaje, čistá pramenitá voda…

    Upozornenie

    Zápal pankreasu je vážny zdravotný problém a preto bez konzultácie s vašim lekárom, nedoporučujeme púšťať sa do držaní diéty bez súhlasu odborného lekára.
    Naposledy upravil bettylou : 13.12.16 at 09:03

    ako správne začať s odšťavovaním zeleniny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.