Zavrieť

Porady

Dohodár a zamestnanec

V mesiaci november sme potrebovali vodiča len na jeden mesiac - dostali sme zakázku, zobrali sme ho na dohodu o VP a dohodli sme sa na odmene 1000 eur, problém je v tom, že zamestnanci v PP majú v hrubom okolo 800 EUR, ale majú stále prácu, nevadí, že tomu dohodárovi sme dali takú veľku odmenu??? Bude problém...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanna tweety velka vdaka keby ta tu nebolo tak mi ani nik neporadi
    ivka70 tweety radi dobre, ale preco si myslis, ze nikto iny by ti neporadil?
    zuzanna ja len som zadala dve otazky a vzdy ako prva reagovala twety takze moze to tak byt lebo robime vyplaty a nejako mi to lezalo v hlave ze ci to tak moze byt ked je dohodar
    Katarína111 a neplatí, že dohodár by nemal mať vyššiu hodinovú sadzbu ako zamestnanec za pracovnú zmluvu? alebo sa mýlim?
    VÍNO NITRA Nemýliš sa, je to tak. Nemal by byť podľa ZP zvýhodnený oproti riadnym zamestnancom - viď ZP § 224 § 2 odst. c/.
      zbaliť

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    Ja dávam do pozornosti ZP - § 224, odst. 2, bod c/ - neviem, či máte aj iných šoférov a oni majú nižšiu mzdu.
    zuzanna vsak preto som si to chcela overit ....

    Dohodár a zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.