Zavrieť

Porady

Zálohové platby na prelome rokov

Vystavili sme zálohovú faktúru na dodávku a montáž na základe zmluvy o dielo, ktorú nám aj odberateľ uhradil, dodanie a montáž bude ale ukončené až v roku 2017. Treba zdaniť túto uhradenú zálohu v roku 2016?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ÁNO. Alebo NIE.
    Základom pre obdržanie správnej odpovede je správne položenie otázky a zadanie potrebných vstupných údajov.
    1. Ide o aké zdanenie ? DPH či daň z príjmov?
    2. v prípade DPH je odpoveď áno
    3. v prípade DzP je odpoveď nie, ale môže byť aj čiastočne áno...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dašena O. Ide o daň z príjmov, na DPH sme už spravili daňovú faktúru, totiž som volala na fin.správu a povedali mi, ževšetky preddavky musia byť zdanené,čo sa mne nezdalo, zato chcem aj iný názor
    karakul ... dievča zlaté, však neviem ani, či ide o JU alebo PU
    Dašena O. Podvojné účtovníctvo
      zbaliť

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. zákazková výroba ... ak ide o dielo .. ak ide o daň z príjmov na prelome rokov ...
    Naposledy upravil promont maja : 27.12.16 at 14:27
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dašena O. Ide o daň z príjmov PO, jedná sa o zmluvu o dielo-časť sa začala robiť v roku 2016, celkom bude dielo dokončené v roku 2017 v januári, vystavili sme zálohovú faktúru vo výške 40% z celkovej sumy za dielo, zaúčtovala som to na 311/324, neviem či to mám aj zdaniť v roku 2016-tú časť ktorá bola uhradená-zálohová faktúra. /daňový doklad k DPH bol vystavený/
    karakul záloha samotná nie je predmetom dane z príjmu - rozpracovanosť zákazkovej alebo nedokončenej výroby áno.
    promont maja .. pripájam sa týmto ku karakul .. potrebuješ Dašena O. zvládnuť obsiahlu tému, čo sa zákazkovej výroby týka .. polúskaj na nete, resp. aj tu na porade ..
      zbaliť

    Zálohové platby na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.