Zavrieť

Porady

Podáva sa v tomto prípade daňové priznanie dvakrát?

Ahojte, mám otázku ohľadom priznania k daniam. Vysvetlím situáciu.
Jeden byt, ktorý vlastnili dvaja ludia na polovicu teraz dedenim (smrtou jedneho majitela) presiel na druheho a tym sa stal jeho vyhradnym vlastnikom. Teda ten by teraz mal podat danove priznanie. Ale:
Tento majitel teraz prepisal darovacou zmluvou (s pravom na dozitie) byt inej osobe.
Otazka teda je, ci podat danove priznanie dvakrat (za povodneho majitela a teraz za noveho - obdarovaneho), alebo len novy majitel?
Vsetko sa to udialo v jednom roku.

Dakujem za rady.
Naposledy upravil Zu_Zie : 22.12.16 at 12:15 Dôvod: vylepšenie a chybyčka
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Preco by mal podavat DP niekto, kto prisiel k polovici bytu dedenim?
Zu_Zie Pretoze nas tak instruoval danovy urad pisomne. Tento pripad riesil sud a rozhodol o dedicstve s tym, ze treba podat danove priznanie. Dostala nas na starosti jedna pani z danovaku, ktora nas informovala, ze treba podat z danoveho priznania o nehnutelnosti ruzove tlacivo a este nejake oslobodenie od dani.
veronikasad Co ma s danou z nehnuteľnosti daňový úrad?
Zu_Zie A aky urad to ma riesit ked nie danovy? Odtial nas instruovali presne ktore tlacivo a poobne. Ale to tu neriesim, zaujima ma, ci sa ma podat dvakrat, alebo len raz a v ktorom pripade. Vdaka za radu k tejto otazke
veronikasad Mestský alebo obecný úrad v mieste sídla nehnutelnosti
JankaO Na aké daňové priznanie sa pýtate? Na daň z nehnuteľností, alebo daň z darovania, alebo dani z príjmov?
Zu_Zie Dan z nehnutelnosti. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Daň z nehnuteľnosti rieši obec.
    za rok 2016 je daň už aj zaplatená (ve´d DP zrejme aj tak robil len jeden z majiteľov - za obidvoch) ... no a ak majiteľ (už len jeden) previedol nehnuteľnosť v tomto roku, že je už aj zavkladovaný - nový majiteľ je povinný podať DP do konca januára 2017. A starý majiteľ podá DP tiež - zánik daňovej povinnosti.
    Rozhodujúce je - že kto bol majiteľom k 1.1.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zu_Zie OK takze treba dvakrat vdaka. Vies prosim poradit aj ci treba cele vyplnat, alebo len nejake jej casti?
    Vdaka
    Katy a R na začiatku zaškrtneš, že aký typ DP (či čiastkové, zánik ....) - je k tomu poučenie.
    ale ak zájdeš na obec a budú mať čas - možno to rovno za teba spravia
    Zu_Zie Velka vdaka Katy
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Daň z nehnuteľnosti spravuje miestna samospráva a nie daňový úrad. Odporúčam informovať sa priamo tam, alebo postupujte podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta (obce), ktorým sa spravuje daň z nehnuteľnosti, podľa zákona č. 582/2004, prípadne tu: https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...nehnutelnosti1
    Zu_Zie Skúsim vďaka. Podávala som už jedno daňové priznanie a vraj sa to u nich stratilo ... Keďže sa teraz ale byt prepisoval darovaním na iného majiteľa, zisťujem, či to treba celé znovu.
    Vďaka

    Podáva sa v tomto prípade daňové priznanie dvakrát?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.