Zavrieť

Porady

Podáva daňovník daňové priznanie v zahraničí alebo na SR?

Zdravím,
prosím o pomoc, čo robiť v prípade ak daňovník mal v roku 2014 len príjmy zo zahraničia. Do 11.8.2014 bol evidovaný na Úrade práce na SR, od 12.8.2014 bol zamestnaný ako pracovník v Anglicku. Zahraničný zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčtovanie dane, musí podať daňovník aj podanie na SR? ĎAkujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    môže to byť aj áno aj nie.
    Napísala by som to tak, ak sa považuje za rezidenta - človeka s pevnými väzbami na SVK tak by mal zdaňovať celosvetové príjmy na SVK a v anglicku mu zdanili len príjmy z anglicka.
    Ak sa plánuje vrátiť a potiažne niečo vybavovať na SVK (myslím tým napr. nejaké pôžičky atď. je lepšie DP podať daň tu nezaplatí.
    Ak veľmi nepočíta so skorým návratom môže si zájsť na daňový úrad v anglicku kde mu potvrdia, že je rezidentom anglicka a voči SVK by nemal žiadne povinnosti
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anka Ha Zdravím, ďakujem pekne za odpoveď. Neviem ako pokračovať, mal len príjmy z Anglicka na Slovensku nemal žiadne príjmy za rok 2014 a bol len evidovaný na ÚP. Takže voči Anglicku si svoje záväzky splnil , ale môže mať za to na SVK nejakú pokutu? Je to protizákonné?
    Anka Ha Prosím , ak môžte reagujte Ďakujem
    Anik Anka ja osobne by som bola podala, ale to je na každého rozhodnutí čo sa rozhodne ako si to obháji. Je to individuálne. Odpovedám Ti asi ako z finančnej správy - zo široka a všeobecne. Mám však tú skúsenosť, že kto nechce podať tak bude stále opakovať, že tú povinnosť nemá a hotovo. V podstate by mal mať z Anglicka papier o daňovom domicile a teda, že nemá povinnosť na SVK. Tvrdiť však, že po 3 mesiacoch práce v Anglicku som ich rezident a s SVK nemám nič....
    Sám sa musí rozhodnúť
    Janinkaaa Ja by som podala.
    Môj sused prišiel z UK a zaevidoval sa na ÚP.
    Jednou z podmienok, aby mu vyplatili podporu v nezamestnanosti bolo, že musel doniesť z DÚ potvrdenie, že podal daňové priznanie u nás.
      zbaliť

    Podáva daňovník daňové priznanie v zahraničí alebo na SR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.