Zavrieť

Porady

Odvody SZČO do SP

Ahojte poraďáci!
Prosím Vás o radu. Včera došiel klient (SZČO) s nasledovným, aby som mu to zistil. Údajne keď by platil výššie % nemocenského, tak by za prvých 10 dní PN-ky dostával peniaze z SP, a ak by platil nižšie % nemocenského tak by bol bez peňazí prvých 10 dní PN.

Podľa mňa to nemá žiadnu logiku, a ani to nie je možné. Lenže nechce mi veriť. Pred tým než zavolám do SP (nechcem sa strapňovať) rád by som overil tieto informácie tu na porade.

Viete o takejto možnosti, či vôbec existuje.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pama je offline (nepripojený) pama

    pama
    Niečo o tom som počula aj ja, ale vidí sa mi že to bol len planý poplach. Bol to asi len návrh zákona, ale neplatí to. Nemocenské mu SP vyplatí ak predloží PN a ak jeho
    nedoplatky Soc. poisťovni nie sú vyššie ako 100.-Sk.
    Viac o tom na stránke www.socpoist.sk.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tiež som argumentoval s tým, že to bol iba návrh novely zákona, ktorý neprešiel parlamentom. Ale on je bohužial taký, že to musí mať čierno na bielom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.