Zavrieť

Porady

praca na zmeny

Otvárame ubytovacie zariadenie a chcem poradiť ohľadom určenia týždenného pracovného času pre recepčné. Zariadenie by malo fungovať denne od 7-22 hod. Noc by sme chceli zabezpečiť nočnou pohotovosťou na pracovisku. Môžeme teda prevádzku chápať ako dvojzmennú s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom? A môžeme určiť zmeny dvoj-, štvor- , šesť-, dvanásť- hodinové? Alebo mi vie niekto poradiť ako šikovne urobiť rozvrhnutie pracovných zmien?Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajka je offline (nepripojený) jajka

    jajka
    Nerozumiem tej pohotovosti na pracovisku počas noci, to myslíš tých istých zamestnancov, ktorí budú pracovať aj počas dňa?

    zdeník je offline (nepripojený) zdeník

    zdeník
    Áno, jedna recepčná príde napr. o 14 hod., skončí na recepcií o 22 hod. a potom do rána bude mať pracovnú pohotovosť na pracovisku v zmysle par.96, odst.1 ZP-samozrejme s jej súhlasom, a ráno ide domov, alebo pokračuje v službe do napr.14 hod.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Napíš trochu viac.Akú kapacitu bude mať to vaše ubyt.zar.Chcete zamestnať len 2 recepčné,nie 4? A čo soboty a nedele?

    zdeník je offline (nepripojený) zdeník

    zdeník
    Chceli by sme to poriešiť s 3 recepčnými, kde by sme im určili pracovný čas po-pi :7-22 hod, so-ne: 8-21hod a zvyšok by sme riešili pracovnými pohotovosťami na pracovisku (chápem dobre ZP -prípustnosť pohotovosti nad 100 hodín v roku je po dohode so zamestnancom neobmedzená) Rozvrh zmien by sme určili v rámci možnosti v ZP (t.j. prestávky, odpočinok nevyhnutný...)

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Ja som volakedy robila recepčnú a keď sme boli tri,tak sme robili 24 hod. a 2 dni volno,alebo striedať sa po 8 hod.od 7-do14,od14-22,od 22-ráno 7 hod.Samozrejme za soboty a nedele im ale vzniknú nadčasy a tie im preplatíte,ak s tým budú súhlasiť.Samozrejme smenovnice musíte rozpísať tak,aby ste neporušili ZP.V zime bol na recepcii kurič.

    jajka je offline (nepripojený) jajka

    jajka
    Neviem či je to šťastné riešenie. Ja by som do toho určite nešla. Pracovná pohotovosť je na zabezpečenie nevyhnutných úloh a nie na zabezpečenie 12 h zmeny. Ako by ste rozlišovali kedy je počas pohotovosti výkon, za ktorý sa platí ako za nadčas? Myslím, že v žiadnom prípade by ste neobstáli pri kontrole. Ja to mám vyriešené tak, že mám 2 recepčné, ktoré mi robia 2 - 3 dni po 11,5 h od 7,30 - 19,30 h a potom večer sú na recepcii údržbári, ktorí popri recepcii robia aj údržbárske práce v noci (starostlivosť o rekondičné centrum, opravy, ...).

    zdeník je offline (nepripojený) zdeník

    zdeník
    Práve sa neviem nikde dopátrať, či ubytovacie zariadenie sa musí chápať ako nepretržitá prevádzka, lebo môžu nastať prípady, že bude veľakrát penzión na noc prázdny a tak sa mi zdala tá pracovná pohotovosť nejaká schodná, že teda keď bude obsadený, tak nariadime pohotovosť, keď nebude treba, tak nie - zamestnanci by súhlasili v zmluve s takým riešením. A teda keď máte tie dve recepčné ako sa vpracete do tých obmedzení ZP. Neposlala by si mi rozpis služieb cez SS aspoň pre inšpiráciu? Ja už dlho sedím nad tým a neviem s tým pohnúť-je to veľmi ťažké pozerať na to cez mzdové náklady, cez ZP, a taktiež potreby recepčných, ktoré sme si vybrali(dúfam, že šikovné)a tiež majú požiadavky a chceli by sme im vyhovieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.