Zavrieť

Porady

Ako dostat z bytu povodneho vlastnika

Kupil som byt, s povodnym plastnikom bola dohodnuta podmienka vystahovanie do 60dni od zaplatenia celej kupnej ceny(vraj aby mala dost casu si najst nahradne byvanie).60dni aj tak myslim extremne dlho, no ide o starsiu pani na invalidnom dochodku, tak som pri dobrej viere jej tuto sancu dal.

Pani je celkom zakerne neustale klame a nema ziaden nahradny byt. Aktualne je po 60dnovej lehote a pani mi casto ani neberie telefon ani neotvara dvere. zo zaciatku som bol nakloneny myslienke jej este byt nechat v prenajme, no po tom ako sa zachovala, uz nemam chut dlhsie ju tam trpiet ani riskovat.

realitna maklerka tiez nie je moc napomocna, ona uz svoju proviziu dostala.

prosim viete mi poradit ako ju co najrychlejsie dostat z bytu? nerad by som cakal na nejake sudne rozhodnutie ale aj toto je cesta.existuje nejake zrychlene konanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mali sme podobny problem.Predavajucemu meskali s prerabkou bytu,takze tiez sa mu nechcelo odist z predaneho domu.
    Uz ked toho bolo dost,tak sme ho navstivili,zamavali pred nosom listom vlastnictva s tym, ze uz byva vlastne v nasom dome.
    Potom sme zacali behat po dome a merat.Povedali sme mu,ze pozajtra nabehnu majstri so zbijackami,rozbiju kupelku,vysekaju okna a pod.
    Nastastie pochopil .-) Viac sme ho nevideli....

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    pavol54, SB Inmart, afrikánka, mareko, Terezia13, k-amen31
    6

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Bol by som sviňa a naplánoval by som teraz výmenu okien
    nanuk799 rozmyslam ze ako prve odnesiem odtial dvere, alebo vyberiem okna. su tam este drevene takze to by nemal byt problem.
    dmc Ak mas pisane sluzby - odber elektrickej energie, plynu na seba - treba odpojit. Ved asi budes aj buchat v kupelke.....a rekonstruovat.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Vysťahuj jej veci na chodbu, ju tam odveď tiež a hotovo.
    pavol54 vysťahovať môže na základe rozhodnutia súdu, ale byt bez okien pri mínus 15 bez hodín a vody musí byť sranda

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Byt je tvoj, a tie príšerné staré okná je nutné vymeniť okamžite, aby mala pani super "jej obydlie" .. tí majstri sú dnes hrozní. Okná vyberú, odnesú preč a nové nie a nie priniesť .... veď ty si nič neporušil, ty za to vlastne vôbec nemôžeš

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Skúsila by som menej drastické, slušné a bezbolestné riešenie, ak je byt už naozaj tvoj.
    1. Vymeniť zámok na dverách v prítomnosti pani za obojstranný - zvonka guľa, zvnútra kľučka. Ak sa zvnútra aj zamkne, zvonka sa dá odomknúť. Pani o tomto neinformovať a dať jej kľúčik od bytu.
    2. Hneď v ten deň večer, keď bude pani doma, slušne prísť, pekne pozdraviť aj s pyžamkom a spacákom v ruke. Vyhodiť ťa nebude môcť, veď budeš spať vo svojom.
    Naposledy upravil Jarka 1 : 09.01.17 at 19:07 Dôvod: gramatika
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 ale aspoň traja aby sa ho ráno policajti nepýtali že prečo ju chcel pretiahnuť proti jej vôli
    Jarka 1 Nevymýšľaj hneď s preťahovaním. Zadávateľ nie je násilník, inak by sa tu nepýtal. A pani by tiež nečakala až do rána.
    pavol54 Ja som nepísal o zadávateľovi, ale ubytovanej nikdy nevieš koľko špekulácii sa kde skrýva. U nás sa jedni rozvádzali pani mala dobrého advokáta, tak jej asi poradil, obvinený ťažko dokazoval že ju po príchode domov nezmlátil a nechcel znásilniť
    Jarka 1 Ok
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    nanuk, a čo ti myslenie zamrzlo? Peniaze si mal dať do depozitu notárovi. Invalidná dôchodkyňa, chránená osoba. No bude to sranda, ju odtiaľ dostať ...

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    a máte vôbec kľúče od svojho bytu? krajné situácie si vyžadujú krajné riešenia išla by som do SVOJHO!!! bytu a niektoré veci by som "nájomníčke" vyložila pred dvere, ostatné veci by som preniesla do jednej miestnosti a dala by som tvrdé ultimátum, zároveň by som si hľadala dobrého právnika, ktorý by vedel poradiť ďalšie možnosti
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 s tým vysťahovaním mimo bytu by som bol opatrný, čo keď si zrazu po dvoch dňoch spomenie že tam mala odložených tých 60 000 a teraz ich niet.
    Terezia13 tvrdenie proti tvrdeniu a prizvala by som si nestranného svedka
    pavol54 akože všetko prehľadať a pred vynesením na chodbu spísať inventúrny zoznam?
    Terezia13 vôbec by som to neriešila a nech to on dá na súd
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Myslím si, že sú dve varianty :
    1. Slušná
    2. Tá druhá

    Verzia slušnej :
    - dať písomnú výzvu a poslať doporučenou poštou
    - dať žalobu na neoprávnené obohatenie s patričným finančným vyčíslením všetkého možného...
    - dať....atď

    Verziu neslušnej varianty neudávam...ale každý si asi domyslí, že o čo sa jedná.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nanuk799 listom vlastnictva som uz maval, posomnu vyzvu som jej poslal, sice mi nedoslo este potvrdenie no dostala to, + druhy krat

    mam rovno davat zalobu alebo riesit cez policajtov?
    buchač nanuk799 (Dnes 21:41) listom vlastnictva som uz maval, posomnu vyzvu som jej poslal, sice mi nedoslo este potvrdenie no dostala to, + druhy krat

    mam rovno davat zalobu alebo riesit cez policajtov?
    ===============
    Môžeš Ty mávať LV, koľko len chceš...to je niekedy jak mávanie posratými trenkami.

    Ja upozorňujem len raz...slušne.
    Potom už len konám...tiež slušne.
    Proste slušne by som vydrbal na ulicu...
    dmc neslusny je bohuzial ucinnejsi -v tejto nasej pravnej "dzahamirii"
    nanuk799 tiez mam ten pocit, no nechcem sa este ja dostat do problemov za nieco.
    dmc Jedna cesta je dat zalobu na sud na vypratanie bytu - ako som pisal........ druha - na hulvata ale musis mat na to povahu a dotiahnut to do konca - da sa vyhnut priamemu kontaktu ......... navod som radsej vymazal aby ma tu niekto nepopotahoval za "one"... aj ked som pisal "fikcia"
    nanuk799 ok dakujem moc
      zbaliť

    Ako dostat z bytu povodneho vlastnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.