Zavrieť

Porady

OCR z nemocnice

dobry den prosim vas o pomoc. syn ochorel a doktorka ma poslala s nim do nemocnice stym ze v nemocnici mi daju papier na OCR lenze v nemocnici mi odmietli dat OCR s tym ze ja nie som chora nech necham dieta tam a ja mozem ist do prace. detska lekarka mi OCR nechce vypisat lebo ze za pobyt v nemocnici nemoze a to ze ja 3,5 rocne dieta nenecham sama v nemocnici je moj problem. co teraz s tymi dnami? ako by som to vedela vysporiadt aby v praci nebol problem tolko dovolenky este nemam lebo je zaciatok januara len a ledva som odpracovala 2 dni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Domov / Nezaradené / OČR ak rodič sprevádza dieťa v nemocnici
    OČR ak rodič sprevádza dieťa v nemocnici
    Pri sprievode dieťaťa nárok na ošetrovné ani nemocenské spravidla nevzniká

    24.07.2015

    V poslednom období sa vyskytlo viacero žiadostí o ošetrované pre rodiča, ak sprevádza svoje dieťa pri pobyte v zdravotníckom zariadení. Sociálna poisťovňa upozorňuje, že v čase hospitalizácie maloletého dieťaťa v ústavnom zdravotníckom zariadení je dieťa v starostlivosti personálu, a preto Žiadosť o ošetrovné, prípadne Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti sa spravidla nevystavuje a neuznáva. Sú však aj výnimky. Ak je však prítomnosť rodiča v zariadení nevyhnutná, napr. na základe odporúčania ošetrujúceho lekára maloletého dieťaťa, môže ústavné zdravotnícke zariadenie sprievodcovi vystaviť Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti s diagnózou Z 76.3. (Zdravá osoba sprevádzajúca chorého), resp. potvrdenie o potrebe ošetrovania v prípade krátkej hospitalizácie na obdobie, kedy je prítomnosť rodiča nevyhnutná. Príslušný ošetrujúci lekár vystaví sprievodcovi aj Potvrdenie o nevyhnutnosti sprievodcu dieťaťa počas pobytu v ústavnej starostlivosti, v ktorom budú uvedené dôvody nevyhnutnosti prítomnosti rodiča počas hospitalizácie chorého dieťaťa. Sociálna poisťovňa upozorňuje, že ide o ojedinelé prípady, ako sú onkologické choroby alebo závažné psychické choroby, preto každý prípad individuálne preveruje.

    Zdroj : https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...QF0hhptb5p8iqA
    veronikasad Naozaj zavisí od dgn. Kolegynin syn bol s dcérou v nemocnici, tam mu vystavili žiadosť o ošetrovne s dgn. Z 76,3 a SP ošetrovné bez problémov preplatila.
    ivka70 Nebola to skor PNka? Priamo na otca dietata s touto diagnozou - to je DG zdrava osoba spravadzajuca choreho ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovolenka, nahradne volno, neplatene volno - dohodnut so zamestnavatelom.
    Zamestnanec moze so suhlasom zamestnavatela cerpat aj dovolenku, na ktoru mu narok este nevznikol, ale je predpoklad, ze vznikne (do konca PP, do konca roka a pod.)
    Dalsia moznost - prestriedat sa pri dietati v nemocnici (otec, matka, stari rodicia a pod.)
    Narok na OCR nevznikol.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SKús sa dohodnúť so zamestnávateľom, či by si ich nemohla odpracovať inokedy alebo sa dohodnite na NV. ALebo čerpať D, na ktorú ešte nárok ani nevznikol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.