Zavrieť

Porady

Vymena vodomeru

Chcem reklamovat vodomer v byte (novostavba) byt je este v zaruke kto hradi preskusanie a vymenu vodomeru v tomto pripade ? neubehlo este ani 12 mesiacov od podpisania kupnej zmluvy. Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 18.01.17 at 07:12 Dôvod: Vratenie vymazanej otazky
4 komentárov     zbaliť
misoft ? A čo ďalej? Telepatické schopnosti nemáme, krištáľové gule sme nedostali, karty vykladať nevieme.
Študuj najskôr:
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/t217751-navod-a...u-poradou.html
besttracker ja som sa stale nenaucil čitat myslienky.... :-)
afrikánka Beemoo, tajmac, camjat, Impuls dobrú noc vám všetkým
ja našťastie viem vykladať karty
misoft Nuž máš aspoň výhodu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Chcem?! A dôvod? Neuviedol si. Je certifikovaný, overený? Je nefunkčný, či ty šafáriš s vodou? Akou formou správy je spravovaný dom v ktorom vlastníš byt a podiel na spoločných zariadeniach domu v dome? Spadá správa pod zákon 182/1993? Ak, pohľadaj tuto.

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182
    Beemoo Byt som kupil ale neuzival takze som tam nebyval zdrziavam sa dlhodobo v zahranici a teraz na konci roka pri odpise vody sa zistilo ze je minutej 159m3 vody. Reklamoval som to stavebnej firme a priklepli ze teda sa vodomer moze vymenit ale na moje naklady v pripade zamietnutia reklamacie s cim nesuhlasim lebo by mi este v tom pripade narastla skoda kedze vodu niekto zaplatit musi. Byt spravuju sluzby pre byvanie.
    sito A čo preberací protokol, stavy, počiatočné ste opísali? Vodu, teplú vodu a teplo na vykurovanie. A 159 m3, to ako studenej? Však to denne by pretieklo 435 l, štyridsať kýbľov, dva sudy v uzamknutom byte.

    Nie byt, dom kto spravuje? Ten má zmluvu len na základe ktorej sa stará, spravuje spoločné zariadenia domu v dome.

    "Spoločnými zariadeniami domu sa na účely tohto zákona rozumejú zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu."

    Teda tie vodomery sú v dome a používajú sa na spoločný účel, rozpočítanie spoločných nákladov domu na jednotlivé byty v dome, že?

    "Prevádzkou sa na účely tohto zákona rozumejú činnosti a prostriedky potrebné na pravidelné udržiavanie spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku v stave spôsobilom na ich riadne užívanie; za prevádzku sa považujú aj povinné revízie technických zariadení podľa osobitného predpisu.5a)"

    Náklady na prevádzku domu sa hradia z FPÚaO.

    "Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov alebo nebytových priestorov v dome."

    Aké, ktoré spoločné zariadenie domu je schopné vyjadriť mieru, akou ich dokážu vlastníci jednotlivých bytov využívať? Len meracie zariadenia, určené meradlá.

    "Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní umožniť odstránenie nedostatkov zistených kontrolou stavu bezpečnosti technického zariadenia.5a) Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome neumožnia odstránenie zistených nedostatkov na technických zariadeniach, zodpovedajú za vzniknuté škody."

    Čo z toho vyplýva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.