Zavrieť

Porady

Vyúčtovacie faktúry energie - SSE - aké obdobie?

Viem, že tu už takáto debata bola, ale nenašlo mi:
Do akého obdobia zdaňovacieho aj DP aj DPH mám zaradiť faktúru za rok 2016? Vystavenie 13.1.2017,dátum dodania je rovnaký.

PS: Bola som jediná, kto ostal šokovaný výškou zálohových platieb??
9 komentárov     zbaliť
veronikasad nie si jediná, môj klient si pred chvíľou tiež riadne zanadával ...
Žabinka ja som zatiaľ vyúčtovaciu faktúru nedostala.. mám sa obávať? doteraz sme mali vždy preplatok..
veronikasad Vyúčtovacia fa je OK, len výška preddavkov pre rok 2017 dvíha tlak
Žabinka áno, ale to budem mať pribalené spolu v jednej obáločke.. som teda zvedavá..
veronikasad ano, je to v jednej obáločke ...
fortunka Áno, u nás aj viac ľudí...3x vyššie preddavky, napriek vysokému preplatku ( podniky, nie domácnosti )
Žabinka tak už som dostala obáločku..namiesto doterajších 58 247.. no neber to, když je to tak levné..
veronikasad Vrchnosť slúbila že sa tým budú zaoberať a preddavky vrátia na úroveň roku 2016
Žabinka áno, počula som v tv.. som na to zvedavá, čo sa s tým bude robiť..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Kristina27 Ďakujeme Žabinke za dobré linky,
    ja sa riadim týmto odkazom z linku:

    "Dátum dodania sa na vyúčtovacej faktúre neuvádza v prípade vyúčtovania ročných MOP, t.j. tých, ktorí platili zálohy a tie sú im následne raz ročne vyúčtované. Takáto (ročná) vyúčtovacia faktúra má po novom charakter opravnej faktúry v zmysle §25 zákona o DPH, a teda dátum dodania je v danom prípade zhodný s dátumom vystavenia dokladu – preto na tejto faktúre dátum dodania nie je uvedený samostatne. Zároveň (pre uľahčenie) sa na takejto faktúre uvádza aj číslo pôvodného dokladu pre kontrolný výkaz (ktoré je nevyhnutné pre správne odreportovanie dát v súvislosti s DPH na daňový úrad)."

    Vyúčtovacie faktúry energie - SSE - aké obdobie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.