Zavrieť

Porady

Kupit bojler alebo prietokovy ohrievac

Neviem sa rozhodnut co kupit. ale musi byt s pripojkou na plyn nehcem elektricky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    buchač A keď bude mať takýto bojler...to bude len úspora.

    http://www.kupelne-sanita.sk/predaj/...-65-d-pid3271/

    Inak, ja niečo takéto mám...ako zálohu.
    Maacciicckkaa a aky velky by mal by byt ten bojler(l). a kde kupim s pripojkou na plyn
    Nasla som prietokovy ohrievac vody aj plynovy ale iba s odvodom spalin do komina. Hladam s odvodom_turbo. Vie mi niekto poradit
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Všetky plynové spotrebiče musia mať odvod spalín do komína. Inak by si sa mohla v dome zadusiť spalinami.

    Čo si predstavuješ pod "odvodom turbo"?
    Maacciicckkaa mam plynovy kotol na kurenie a ten ma odtah spalin cez turbo. preto hladam aj prietokovy ohrievac s odtahom spalin cez turbo .lebo by som musela robit komin
    Chobot Tak keď máš plynový kotol, tak je zbytočné kupovať prietokový. Kúp si iba samotný zásobník a pripoj ho ku kotlu, aby ti koto zohrieval teplú vodu. Teda pokiaľ ti to tvoj kotol umožňuje.

    Napíš presne značku a typ kotla a poviem ti, či môžeš pripojiť zásobník k nemu.

    A turbo komín nie je ten, čo odťahuje. Turbo znamená, že vzduch potrebný na horenie si kotol ťahá cez komín z exteriéru. Ten komín, to sú 2 rúry v sebe. Jedným otvorom prichádza vzduch a druhým sa odvádzajú spaliny.

    Pozri tu, ako vyzerá taký turbo komín:

    http://www.imperialshop.sk/Komin-Pre...-250-d6682.htm
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bojler je zásobník vody. Ten zohreje určité množstvo vody a udržuje teplú

    Prietokový ohrievač zohreje len toľko vody, čo práve spotrebuješ.

    Čo je pre teba lepšie? Záleží od viacerých okolností. Používaš vodu sama? Alebo ste viacerí v domácnosti? Koľko vody cca spotrebuješ denne? Ako často používaš teplú vodu? a pod.

    Navyše si založila dve otázky na rovnakú tému, tak som ich spojil. Ak chceš k tomu diskutovať, daj vedieť v komente a zmením ti otázku na diskusiu.
    Maacciicckkaa teplu vodu pouzivam na umyvanie riadu a len rannu hygienu. sme dvaja. cez tyzden sprcha v robote a nedelny relax vo vani. cize najviac v nedelu na kupanie. zohrial by mi tolko ten prietokovy ohrievac
    Chobot Prietokový ohrievač zohreje toľko vody, koľko potrebuješ. Preto sa volá prietokový. Zohrieva vodu, ktorá cez neho preteká. Akurát že je menej efektívny, ako zásobníkový ohrievač.

    Ak potrebuješ len málo vody a nie často, je dobrý prietokový. Ak potrebuješ veľa vody - napr. rodina s 2 deťmi, kde sa kúpu 2x týždenne a denne sprchujú - pre nich je lepší zásobníkový ohrievač. Ten zohreje napr. 200 l vody a tú potom v priebehu dňa rodina čerpá. Ohrievanie sa nemusí zapínať tak často, ako by to bolo v prípade prietokového. Prietokový sa zapne a hreje zakaždým, keď pustíš vodu.

    V konečnom dôsledku je to ale jedno. Pri zásobníkovom ohrievači treba brať ešte jednu vec na zreteľ - na zásobník potrebuješ väčší priestor, ako na prietokový. Je to predsa len valec s rozmermi cca 60 cm x 1-1,5 metra (v závislosti od objemu).

    Prietokový zavesíš aj na stenu. Zásobník s objemom 200 l ťažšie, ten zvyčajne stojí na zemi.

    Prietokový môžeš mať aj v kúpeľni aj v kuchyni (v kuchyni napr. menší).

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ja mám takýto už pár rokov a som spokojný .https://www.protherm.sk/pre-nasich-z...832.sk_sk.html
    Akurát je treba čakať kým príde teplá voda. Nemá večný plamienok a teda nulová spotreba v čase nečinnosti. Mama si nechala namontovať zásobníkový s večným plamienkom a chcela reklamovať že nefunguje termostat a že ju voda obára. Výrobca totiž nepočítal so slovenským dôchodcom a plamienok stačí pri minimálnej spotrebe na zohriatie nad 80° aj keď je termostatom nastavených 50°.
    Maacciicckkaa mas elektricky alebo plynovy
    lubko6394 To je plynový, elektrika je len nato aby zapálila iskru keď otočíš kohútikom na teplú vodu + ventilátor turba.

    Kupit bojler alebo prietokovy ohrievac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.