Zavrieť

Porady

Používanie súkromného mobilu

Od 1.7.2006 som SZČO, mobil vlastním už dlhšie ako súkromná osoba. Je možné aspoň časť nákladov za používanie mobilu zaúčtovať do nákladov na podnikanie? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Zajdite k operátorovi a dajte si preregistrovať tel. na SZČO. Potrebujete k tomu ŽL, OP.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Je to tak. A ešte 300.- Sk, ktoré Ti budú vyúčtované v prvej faktúre.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tiež si myslím, že je jednoduchšie a menej bolestnejšie zaplatiť poplatok za prevod mobilu na SZČO, ako mať menšie náklady, a ťahanice na DÚ pri neuznaní nákladov na súkromný mobil.
    A keď začínate podnikať tak tie účty určite narastú. Treba ich mať v plnej výške v nákladoch.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ked mas mobil vo firme DU hovory nepreveruje, pokial mas mobil ako sukromna osoba, tak si daju na tom zalezat.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    betka
    Ked mas mobil vo firme DU hovory nepreveruje, pokial mas mobil ako sukromna osoba, tak si daju na tom zalezat.
    Nedá sa to tak 100% tvrdiť , že nepreveruje .

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    DU keď preveruje, tak preveruje. Dôkazová ťarcha je na daňovníkovi. Ak je výpis pekne ošetrený a nejakú tú korunku som občas dala ako nedaňovú, tak správca bol vždy navýsosť spokojný.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Máte niekto skúsenosť s tým, že by pri daňovej kontrole riešili pri firemných telefónoch súkromné a firemné hovory? Ja som mala u klientov kopec kontrol, ale zatiaľ sa mi to nestalo. Možno iný kraj, iný mrav .

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Asi tak nejak Johanka. Iný kraj, iný mrav. Robili trom mojim klientom kontrolu, zamerali sa najmä na vyššie sumy. A kým som nebola živnostník, z bohatej skúsenosti z praxe Ti tiež môžem zodpovedne potvrdiť, že v štátnom podniku si takéto pikošky radi dali predložiť aj auditory. Nakoniec, môj názor je taký, že občas pri kontrole treba niečo napísať a súkromné hovory sú najschodnejšou cestou k nedaňovým nákladom.

    Používanie súkromného mobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.