Zavrieť

Porady

zmysel Slovenskej policie alebo zlodeji teste sa, orgáni su naozaj orgáni

chcem sa s vami podelit o zazitok s nasou policiou a zamysliet sa nad zmyslom existencie nasich organov.
v poslednej dobe bola nasa firma niekolko krat vykradnuta. prva kradez bola vlamanie sa do kancelarie....skoda vlamanim vznikla cez 15000, okradnuty majetok dalsich 15000.
postup nasej policie - prisli, obzreli a na policii sa stravilo niekolko hodin, kym par organ dvoma prstami spisal zapisnicu. ziadne odobratie odtlackov prstov, zaistenie stop, nic. zapisnicu sme aspon pouzili ako doklad k uplatneniu nakladov.
kedze zlodeji zistili, ze v kancelarii na kradnutie nic nie je, postupne sa zacali zameriavat na uskladneny tovar v oplotenom arealy. po dalsej kradezi a skode niekolko desiatok tisic (policiu sme uz radsej nevolali, cas sme radsej venovali zachrane ostatneho tovaru) sme vacsinu tovaru nastastie narychlo predali, ostal uz iba volny menej cenny tovar a drahsi tovar chraneny uzamknutymi kovovym kontajnermi. vec sme zobrali do vlastnych ruk, najali par tvrdych chlapov a striehli noci na zlodejov (kradeze boli kazdy druhy alebo treti den). dve noci sa nic nedialo, mozno zistili nejako ze sme nablizku a striehneme, odchadzali sme ked sa zacalo rozvidnievat, v pomysleni, ze za bieleho dna kradnut nebudu. rano po hliadkujucej noci sme zistili, ze zmizlo trochu z toho tovaru, co este ostal volny.
tak sme hliadkovali dalsiu noc (poviem vam, je to unavne cez den robit a v noci strazit svoj majetok) a o polnoci sme strazenie vzdali, ze to uz nema cenu. dohodli sme sa, ze ideme domov a vratime sa ako sa zacne rozvidnievat a ked uvidime ze zmizlo z tovaru, obehneme okolie a najdeme ich (mali sme podozrenie o koho ide). nadranom (uz za bieleho dna!!!) sme vleteli na firmu v aute, vystupili z auta a v tom sme videli zlodejov pri cine, akurat sa dali na utek. sprintovali sme o dusu ale nanestastie boli rychlejsi a zmizli nam (nad zavolanim policie sme stale nerozmyslali po tych skusenostiach). ked sme obhliadli miesto cinu, nasli sme prichystane ich nadoby, v ktorych mienili tovar odniest, velke zlodejske noznice na retaz a nastrihnutu retaz. cize sme prisli par minut po nich. dalej som tam nasiel cerstvu cigaretu, evidentne su ju jeden z nich akurat pripalil a potiahol.
zavolali sme policiu, ktora prisla do pol hodiny, pozreli sa na to stylom co my s tym zmozeme. pytam sa, z tych noznic sa nedaju zobrat otlacky? teraz mali mozno rukavice, ale ked ich kupoval, urcite i ch nemal (noznice boli nove), za pokus by to stalo, mozno odtlacky prstov maju v databaze. vysmiali sa mi. hovorim, z tohoto ohorku, vlastne malo ohoretej cigarety sa tiez nieco da ziskat, ked nie odtlacky, tak aspon sliny zlodeja....hahaha, moc kukam telku ze? a pustit na ich stopu psa, aj ked hodinu staru? dalsie hahaha.
tak sa ich pytam, ze keby som ich zavolal hned ako sme videli tych zlodejov, ze viac hliadok by ich urcite vypatralo, dostal som najzarazujucejsiu odpoved. viete, my sme tu na noc len jedna hliadka na lamac, dubravku a karlovku (3 mestske casi bratislavy!!!)
tak sa pytam, naco je nam nasa policia, okrem vyberania pokut??? mate vy lepsie skusenosti s pracou policie?
prepacte, som rozhorceny a musel som sa takto vypisat.....
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja nič viac ...nič menej ...nepomôžete si , jedine chytiť zlodejov a poriadne im rozbiť h..u .
Mám svoje skúsenosti ....ak si čítal moju tému .........

http://www.porada.sk/t27203-navteva-...raeovanie.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Tie zážitky Ti nezávidí nikto...
pozri aj na naše zážitky:

http://www.porada.sk/t27203-navsteva...ghlight=zlodej

V príspevku 20 sú aj moje zlodejo-stretnutia, ktoré sú podobné tvojim.

Inak v tvojom prípade odporúčam použiť psov:
1. vyvesiť tabuľky, že pozemok stráži zlý pes
2. najať si aspoň na týždeň dva strážnika

Mohlo by to čiastočne pomôcť.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Posledné dni si pripadám ako papagáj. Nič nevymyslím, iba stále opakujem po niekom...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Veď táto vládna garnitúra presadzovala farmársky zákon. Takže bolo by treba dotiahnuť ochranu súkromného majetku do dôsledkov, nie?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

M3G
Posledné dni si pripadám ako papagáj. Nič nevymyslím, iba stále opakujem po niekom...
To si o sebe naozaj, myslíš? Nebuď na seba taký prísny, prosím Ťa. Nie je to na mieste. Nezaslúžiš si to, dobre?:pChváľ sa, chváľ a to ostatné príde samo. A ak chceš, založíme tu niečo také pre chvíľkové nepohody všetkých tu prítomných. No asi nápad za milion, ale myslím, že má svoje opodstatnenie, nie?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Zita5
Ja nič viac ...nič menej ...nepomôžete si , jedine chytiť zlodejov a poriadne im rozbiť h..u .
Mám svoje skúsenosti ....ak si čítal moju tému .........

http://www.porada.sk/t27203-navteva-...raeovanie.html
zitka, najaty chlapci a takisto ja sme boli presne na to nazhaveny, ostavalo tych hajz_ov uz iba chytit. bohuzial utiekli. chceli sme to vsetko riesit mimo policie.
inak areal je strazeny 3ma psami, bud je to niekto kto vie ako na tych psov, alebo psy jednoducho zlyhali. strazna sluzba z vedlajsieho arealu samozrejme nikdy nic nevidela ani nepocula (inak maju slubenu celkom peknu odmenu ak nam s chytenim pomozu, alebo aspon daju echo ze na pozemku je pohyb), dalsich darmozracov (SBS) platit nemienime. investujeme do kamier a dalsieho zabezpecenia a dufam ze sa nam zlodejov chytit nabuduce podari. ich smola, ze si to zliznu za vsetkych zlodejov ...
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Elena Navrátilová
Veď táto vládna garnitúra presadzovala farmársky zákon. Takže bolo by treba dotiahnuť ochranu súkromného majetku do dôsledkov, nie?
ak by to tak bolo, bol by som rad pouzil legalne drzane zbrane...za sucasnej situacie mam skor pocit, ze by som z toho mal vacsie problemy ako chyteny zlodej...
ked sme davnejsie zadrzali maloletych zlodejov pomocou plynovej pistole, policajti nam povedali ze mame velke stastie ze sme ju nepouzili, boli by z toho velke problemy. to si najskor mysleli ze pistol je naozajstna a ze ako sme si dovolili s nou na niekoho mierit a naskor chceli zatykat nas, ako chytenych zlodejov...
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

S policajtami mam vzdy len zle skusenosti, ale tento posledny ma dorazil>
Dcera bola na chate s kamosmi /s nasim vedomim a len par km od domu/
Vecer cez okno tam vosli dvaja chlapci, ked ich dcera pristihla, vyskocili z okna. Ihned zistila ze viacerym chybaju mobile a peniaze, ktore mali tam odlozene. Samozrejme mladeznici si tych dvoch nasli, lenze zlodeji ich fyzicky napadli. Prislo samozrejme k bitke a niekto z okolia privolal policiu, to mi uz dcera volala co sa stalo. Vsetkych odviedli na policiu. Ked sa mi po hodine nevratila, volala som na policiu, kde mi povedali ze moja dcera je zadrzana s podozrenim so spachania trestneho cinu a ze cakaju na vysetrovatela.
Vsetkych tam zadrzali az do obeda nasledujuceho dna, smadni, hladni. Pachatelia sedeli volne a chlapci ktori si branili svoje veci boli celu noc priputani o radiator. Ked dcera ziadala nahradu skody, jej zmizlo 500.- Sk
tak pan policajt povedal ze o takej malej ciastke sa nebudu bavit a ukradnute
mobile - vraj ako chce dokazat ze tam mali mobil. Pachatelom osobnu prehliadku neurobili, s odovodnenim ze skoda je prilis nizka. Rano pachatelov pustili domov lebo vypovedali ze ti druhi ich napadli a poskodenym dali policajti
dost krutu bitku obuskami a poslali ich domov. Dcere neurobili nic, asi preto ze je dievca a aj preto ze som celu noc tam kazdu chvilu volala.
A co z toho, kde sa pojdem stazovat ? Leda tak na lamparen.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vieš dneska je to ťažké ...policajtov je málo ..vidíš 2-ja na 3 mestské časti...u nás boli tiež 2-ja na 1 menšie mesto a 20 dedín ....čo k tomu dodať .

Najhoršie je to , že aj ak sa rozhodneš osobne si chrániť majetok, to je jedno či je to podnikateľský alebo súkromný a niekomu ublížiš ,ešte Teba zavrú ...fakticky za zlodeja .


Prečo nenapíšete nejakú sťažnosť vyššie .......vlastne na to , ako reagovali keď ste privolali policajtov .Však za čo berú plat .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

No tak toto je hodné na scenár krimi príbehu zo života. Veď tie presladené príbehy zo života dávajú dokola. Fakt, kým sa tu nezačnú ozývať ľudia s týmioto negatívnymi skúsenosťami, nič sa nepohne. Veď to by som sa na to pozrela, aby policajt lomil poškodeného a zlodeji si voľkali. Ale to už budú určite preškolení a vedia čo na našich ochrancov platí. Potom keď niekto vyjdrí podozrenie z korupcie, robia veľké oči.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
V tomto momente ma napadla jedna príhoda môjho kamaráta .Vykradli mu chatu, zlodeji mu zobrali čo len mohli od malej lyžičky ..cez taniere...až po sekeru a staré oblečenie .Ďalšiu noc tam spal so synom ...lebo zlodeja niekto asi vyrušil ,nechal tam prepravky na prípadný ďalší lup . V tú noc keď tam splali bol pokoj ....ďalšiu noc sa zlodej vrátil opäť .....keď to kamarát zistil zavolal políciu , ktorá prišla o 3hod.Pochodili popozerali a povedali , že nemôžu robiť viac krokov , lebo musia ísť na cestu , pretože majú akciu Jastrab .Netreba k tomu viac komentár .



P.S.O použití zbrane v určitom prípade aj u nás doma policajti povedali , že jedine v sebeobrane a to by sme museli dokázať .Inak je s tým problém .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Policajtov je dosť hlavne na cestách, keď inkasujú. Ale k veci. Počúvala som raz Lipšica, bolo to v súvislosti podobného prípadu, keď majiteľ pozemku vystrelil na zlodeja.Vyjadril sa v tom zmysle, že ak bude útok voči zlodejom zo strany vlastníka majetku aj s použitím legálnej zbrane, bude právne akceptovaný. Právnici o tom asi vedia viac, možno sa vyjadria.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Policajtov je dosť hlavne na cestách, keď inkasujú. Ale k veci. Počúvala som raz Lipšica, bolo to v súvislosti podobného prípadu, keď majiteľ pozemku vystrelil na zlodeja.Vyjadril sa v tom zmysle, že ak bude útok voči zlodejom zo strany vlastníka majetku aj s použitím legálnej zbrane, bude právne akceptovaný. Právnici o tom asi vedia viac, možno sa vyjadria.
To som počula aj ja , ale realita hovorí o niečom inom .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Pokiaľ je súkromný pozemok oplotený, označený a zbraň legálne, nepozvaný, resp. samopozvaný hosť sa môže postrašiť aj strelnou zbraňou. Teda môže byť aj použitá strelná zbraň. Vravel mi to bývalý kolega. keď im ukradli z drevárne kosačku, a neviem čo ešte. Toto mu pri vyšetrovaní povedali policajti. Podmienkou je legálne držaná zbraň, označenie a oplitenie súkromného majetku. Ak ma zavádzal, tak nenesiem zodpovednosť. Ale podľa nového znenia farmárskeho zákona to má byť takto.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Elena Navrátilová
Pokiaľ je súkromný pozemok oplotený, označený a zbraň legálne, nepozvaný, resp. samopozvaný hosť sa môže postrašiť aj strelnou zbraňou. Teda môže byť aj použitá strelná zbraň. Vravel mi to bývalý kolega. keď im ukradli z drevárne kosačku, a neviem čo ešte. Toto mu pri vyšetrovaní povedali policajti. Podmienkou je legálne držaná zbraň, označenie a oplitenie súkromného majetku. Ak ma zavádzal, tak nenesiem zodpovednosť. Ale podľa nového znenia farmárskeho zákona to má byť takto.
Ano však legálne držaná zbraň sa môže použiť, ale záleží od toho , kedy a za akej okolnosti ju použiješ ,aký dopad to bude mať na postreleného .....no nie je to tak , že môžeš legálne držanou zbraňou niekoho zastreliť .....a ak postrelíš , môžeš mať z toho ešte problém , však paragraf sa nájde , nie ?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Samozrejme. Veď sme na Slovensku.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

VieraM
......zlodeji ich fyzicky napadli.
Treba pána zlodeja zmlátiť a zavolať políciu s tým, že zdôrazniť treba to, že my sme použili proti nemu primeranú obranu. Zdôrazniť treba aj to, že v ruke mal nejaký predmet(aj keď nemal), o ktorom sme nevedeli, čo to je. Bránili sme sa ako sme mohli. A to že chcel kradnúť, to sme nevedeli, báli sme sa len o svoje životy....
Ešte dodám, že primeraná obrana je, keď 2 ľudia zbijú 1 zlodeja s nejakým predmetom v ruke. Nie 10 ľudia...A ten jeden predmet mohol byť aj ukradnutý mobil, ale my sme si mysleli, že to je zbraň.

A hlavne neurobiť tú chybu, že povieme policajtom, že chytili sme zlodeja a ubili sme ho. A chudák zlodej nás potom udá na polícii, že sme ho bezdôvodne zbili.


Elena Navrátilová
založíme tu niečo také pre chvíľkové nepohody všetkých tu prítomných. No asi nápad za milion, ale myslím, že má svoje opodstatnenie, nie?
Také niečo ako bútľavá vŕba by bodlo..trochu sa posťažovať
Naposledy upravil M3G : 08.07.06 at 18:55
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

M3G
Také niečo ako bútľavá vŕba by bodlo..trochu sa posťažovať
No tak treba už len konať, som presvedčená že tu je toľko ochotných bútľavých vŕb, ako nikde inde.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Inak teraz ma napadol /v myšlienkach/ jeden politik keď povedal niečo v tom zmysle, že jeho keby poverili odstrelením ... tak by to urobil. Prečo by sa tu potom nemohlo skutočne povoliť ochrana súkromného majetku aj legálne spôsobom, ktorý by bol pohotový, korektný. Veď dnes už ani nie je dňa aby príslušník polície nevystrieľal rodinu. A to sú tragédie, ktorými nikto nič nesledoval. Nie ešte zámer kradnúť, poškodiť. To sa označí ako skrat. Pritom sú určite po odbornom psychologickom vyšetrení, nie?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

M3G
Také niečo ako bútľavá vŕba by bodlo..trochu sa posťažovať
Tak ako? Založíš? Ale ak napíšeš ešte také príspevky a ja ich zbadám, kľudne sa môžeš "vyvŕbiť do bútľava". Založiť by sa podľa mňa mohla taká unisex témka a každý by si tam to svoje mohol zverejniť, nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať