Zavrieť

Porady

Poistna udalost

Dobry den,

firme vznikla poistna udalost, rozbitie celneho skla, ktore bolo nasledne iba opravene (sklo sa nemenilo, iba sa opravila prasklina) vo vyske 54 EUR.
Poistovna to preplatila v plnej vyske, firma nic neplatila nikomu.
Mam sice fakturu na sumu 54 EUR od dodavatela, ale zaroven mam aj vyjadrenie z poistovne, ze poistne plnenie poukazuju na ucet dodavatela.

Treba to nejak zauctovat, aj ked firma sro ziadnu sumu neplatila? Alebo to staci iba zalozit?

Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zauctovat fakturu a zauctovat plnenie poistovne.
    Nesedel by KV a vykaz DPH, aj ked ide o taku malu sumu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Reročka este som zabudla pripomenut ze firma nie je platca DPH, a poistovna hradi 100% na ucet dodavatela, teda konkretne na HOrnet Autosklo
    Dakujem
    Reročka Viete mi prosím niekto poradiť, ak ste sa s takýmto prípadom uz niekto stretli? Ďakujem.
    Reročka Dobry den opat,

    kedze nikde nenachadzam odpoved na moju otazku, skusim to este znova tu na porade:
    Takze moja otazka znela:

    firme vznikla poistna udalost, rozbitie celneho skla, ktore bolo nasledne iba opravene (sklo sa nemenilo, iba sa opravila prasklina) vo vyske 54 EUR.
    Poistovna to preplatila v plnej vyske, firma nic neplatila nikomu.
    Mam sice fakturu na sumu 54 EUR od dodavatela, ale zaroven mam aj vyjadrenie z poistovne, ze poistne plnenie poukazuju na ucet dodavatela.

    Treba to nejak zauctovat, aj ked firma sro ziadnu sumu neplatila? Alebo to staci iba zalozit? A este pripominam, ze firma nie je platca DPH a poistovna hradi 100% na ucet dodavatela FA, teda na Hornet autosklo.

    Dakujem vsetkym reagujucim.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Treba to riadne zaúčtovať. Aj fa aj predpis poisťovne. A potom urobiť medzi nimi zápoćet.
    Reročka Ďakujem za promptnu reakciu
    Môžem si s tebou ešte overiť účtov.prípady?

    1. Prijatá fa 54,- 511/321
    2. Predpis poisťovne 54,- 378/648
    3. Vzájomný zabočte 54,- 321/378
    Tweety Správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.