Zavrieť

Porady

Datum dodania a vystavenia DOBROPISU

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať...v januári 2016 bola vystavená FA za služby na sumu 500eur....tie ale do 31.12.2016 neboli zaplatené a ani nikdy nebudú pretože nebola podpísaná ani zmluva atd.....a preto sme sa dohodli s odberateľom že mu vystavíme DOBROPIS....vystavila som dobropis k 31.12.2016 s dátumom dodania 31.12.2016 na sumu 500eur (s mínusom). Učtovníčka mi povedala že tam nemôže byť dátum 31.12. pretože sa dobropisuje celá suma tak to musí isť do januára; opravné DPH atd....je to tak ako hovorí ona???? alebo dobropis môže byť vystavený v hociktorom mesiaci počas roka? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Naposledy upravil DomiA9 : 23.01.17 at 13:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Alužba nebola dodaná = bola to chyba v januári. T.z. opravuješ chybu, neznižuješ cenu pôvodného plnenia. Plnenie nenastalo. Preto tá oprava do januára. Je to teda oprava chyby za 01/2016.

    Datum dodania a vystavenia DOBROPISU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.