Zavrieť

Porady

Aká je lehota na opätovné zaradenie do evidencie nezamestnaných?

Dlhodobo nezamestnaný si nájde prácu na dobu určitú, so skúšobnou lehotou 6.mesiacov. V prípade, že v rámci tejto lehoty, príde opätovne o zamestnanie v akej lehote môže byť zaradený znovu do evidencie nezamestnaných ?
6 komentárov     zbaliť
ivka70 skusobna lehota 6 mesiacov? to je nejaky manager ci z akeho dovodu je 6 mesacna?
twinings opravujem na 3 mesačnú...nie je v tom však podstata otázky.
ivka70 podstata otazky to nie je, odpoved si uz aj tak dostal, komentar je len preto, ze taka moznost nie je v sulade so zakonom
veronikasad zamestnanie si našiel sám, alebo mu ho sprostredkoval Úrad práce?
twinings sám....
veronikasad na neho by sa potom tá navrhovaná novela zákona vzťahovať nemala. Uvidíme v akom znení bude nakoniec schválená
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    twinings Ďakujem za informáciu je to presne tak ako píšete, preveril som to priamo na ÚPSVaR.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od 1.5.2017, ak prejde novela zákona o službách zamestnanosti v navrhovanom znení, to už platiť nemusí

    Súčasne sa návrhom zákona zabezpečuje vyššia motivácia UoZ prijať a*udržať si zamestnanie sprostredkované úradom tým, že sa neumožní jeho bezprostredný opätovný vstup do evidencie UoZ, a to na obdobie šiestich mesiacov od skončenia zamestnania, ak tento občan skončil zamestnanie, ktoré mu sprostredkoval úrad, do jedného mesiaca, a*to opakovane, t.z. minimálne dvakrát v*priebehu troch rokov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma budem mrcha : Komu úrad práce sprostredkoval zamestnanie nech sa hlási . Bola som evidovaná viackrát a vždy som si robotu našla sama alebo prostredníctvom známych. Nikdy nie cez úrad práce. Tam to bolo len o odškrtnutí termínu a zadaní nasledovného - nikdy nedali ani jednu ponuku.
    veronikasad Aby si po novele nebola prekvapená... Poznám pár firiem spolupracujúcich s ÚP, ktoré aj v minulosti slúžili na krátkodobé zníženie percenta v nezamestnanosti. Ľudia odtiaľ utekali, teraz ich späť do evidencie nezoberú...
    willma veď hovorím - hajzlíci - našťastie som zamestnaná.
      zbaliť

    Aká je lehota na opätovné zaradenie do evidencie nezamestnaných?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.