Zavrieť

Porady

Butik s oblečením - sklad

Firma sro neplatca DPH účtuje v Pú. Má butik s oblečením. Akko mám správne účtovať faktúry za oblečenie (tovar) A Ako mám viesť sklad - cena s DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    DPH je súčasťou obstarávacej ceny.
    1. Máš nízky obrat, môžeš aj spôsobom "B".
    Došlá faktúra po kontrole príjemky na sklad 504/321
    2. Môžeš aj spôsobom "A" bez použitia účtov obstarania
    Došlá faktúra po kontrole príjemky na sklad 132/321
    3. Môžeš aj spôsobom "A" s použitím účtov obstarania
    Došlá faktúra - tovar 131/321
    Došlá faktúra (napr. doprava) 131/321
    Príjemka na sklad 132/131
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 tak ak to robil účtovník predtým na sklad cez 132 ja to môžem zmeniť tento rok cez 504 ( on žiaľ zomrel a ja nemám žiadne doklady z predch. rokov ...tak to mám ťažké) začínam tento rok účtovať.
    KloferHladny zmeniť môžeš
    timejka200 Mozem rovno davat nakup tovaru 504/321 a na zaklade invent.preuctovat zostatok zasob na 132/504 ?
    timejka200 prosím Vás ak som celý rok účtovala nákup tovaru na 504 - suma mi vychádza 10 960 Eur a na účte 604 mám predaj 25 000 Eur. Ako to poriešim s tým skladom..keďže nemám žiadny podklad ani inventúru.....Dá sa urobiť nejaký rozdiel a to preúčtujem ku koncu roka na 132/504?
    Tweety a čo chceš preúčtovať? rozdiel medzi 604 a 504? Z nákladov sa preúčtuje len to, že sa zaúčtovalo na 504(ako spotreba pri predaji) a nebolo predané, ale na to
    potrebuješ mať inventarizáciu skladu a to, čo je tam preúčtuješ zo spotreby na 132.
    timejka200 no presne takú invent. nemám ...to bude asi ťažké a len tak si nemôžem hodiť nejakú sumu....celý rok účtujem 504 nákup tovaru a potrebujem preúčtovať ´132/504 teda zostatok tovaru na sklade.....ach jaj...
    Tweety no veru, mala si ju robiť
    timejka200 čo ja mne dali papiere teraz žiaľ účtovník minuly mesiac zomrel..tak prosím nesúď ma hneď .....je to teraz ťažké ja nemám nič ....žiadne podklady....
    Tweety nesúdim, nečerti sa,, len píšem, aký je postup,mala by si zvážiť slová ak chceš pomoc ale účtovník určite zanechal nejaké doklady, či?
    Tweety radím ti už nejeden rok
    timejka200 účovník má papiere žiaľ jeho rodina nie je doma tak to už asi nikdy neuvidíme..........on m al totižto vyše 30 firiem...a nikto nemá nič...no čo ti poviem
    Tweety A klientovi na tom nezáleží, že nemá potrebné doklady? Za účtovníctvo zodpovedá on.
    timejka200 ta vidíš si myslí že ja som kúzelník vykúzlim z ničoho nič ......asi ...
    timejka200 takže budem mať inventúru k 31.12.2016 ako to spraviť účtovanie bolo nákup 504/321 a tržby 211/604 teraz dajme tomu , že inventúra bude 10000 Eur stav zásob tak túto sumu dám ako 132/504 ku koncu roka 2016. A na začiatku roka 2017 to preúčtujem zase 504/132? dakujem pekne
    Tweety áno tak
    timejka200 jej dakujem pekne
      zbaliť

    Butik s oblečením - sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.