Zavrieť

Porady

Zmluva o najme a uplatnenie DPH

Podla zakona o DPH §75 je mozne pri najme sa vyhnut mesacnemu vystavovanie faktur dohodou o platbách. Moja otazka je dohodou o platbách sa mysli priloha k zmluve (tak ako to je pri beznom leasingu splatkovy kalendar), kde je vidiet pri kazdom mesiaci datum splatnosti, vycisleny zaklad dane + dph a samozrejme obsahuje udaje tak o dodavatelovi ako aj o odberatelovi? Tak sa to ja predstavujem, nakolko dohodu o platbách u firiem mam len pri spomínanom leasingu. Alebo sa mylim a moze to byt len jeden s clankov v zmluve:

kde je napisana suma za mesacny najom+ze zalohova platba na sluzby je tiez suma xy, a veta v uvedených sumach nie je zahrnuta DPH, ktora bude uctovana podla zakona.

Ja som si od klienta ziadala k platbam z uctu za najom faktury a bola som informovana cez klienta od dodavatela, ze to sa da zauctovat zo zmluvy....zial ale je to bezna zmluva a nie je tam ziadna dohoda o platbách. A zmluva nema ziadne cislo, VS nic co by som mala uviest do KV a pozeram, ze ani neobsahuje IC DPH dodavatela ci odberatela :-). Tak neviem ci mi nieco neuslo. Neviem ci sa mam smiat alebo plakat....prajem pekny den.

Dakujem
Naposledy upravil nika.sum : 24.01.17 at 08:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmluva o najme a uplatnenie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.