Zavrieť

Porady

Potrebujem poradit s vypovedou...

Zdravim

Ako z titulku vyplýva potrebujem poradit s vypovedou... Kedze som ešte ziadnu nepodaval a teraz ju potrebujem.Samozrejme nasiel som si vzor na profesii... Ale nesedí mi ...

Pracujem od Septembra minulého roka ( 14.9.2016 začiatok zmluvy)
A ukončiť by som to chcel v najbližších dňoch aby som mohol ísť ďalej.

Akurát som na marodke od 16.1 s tým že by som už sa tam nechcel vrátiť len mu odniesť výpoveď Dalo by sa to takouto formou aby som už nemusel odpracovať tie dve mesiace ako som to niekde čítal ? teda v mojom prípade asi len mesiac? ... Alebo musím odpracovať?....

Pre tých čo sa budú čudovať prečo chcem dať výpoveď je jednoduchá v prvom rade sú to peniaze sľúbené... minimalka na papiery a dalšia polovica na ruku čiže 600 700€ posledné dve mesiace dal len 350 na ruku presne do centa 350 s tým že nemá viac lebo sú slabe mesiace ... a z 350 sa neuživím sám nie to ešte niekoho ... + nepreplatil ani jeden paragraf a pod. maličkosti ...

Ak by mal niekto čas a záujem pomôcť Vopred ďakujem

PS: a aby som nezabudol dneska sa bol na mňa pozrieť lebo, že vraj šiel okolo s kolegom tak sa zašli pozrieť ... a silou mocou ma ťahal vedľa na kávu alebo kolu vravím že nie čo ked pride kontrola a on že ved ja ta platim a ja že prepáčte ale budem musieť odmietnuť zo smutkom odišiel ....

Nechápal som ...
5 komentárov     zbaliť
veronikasad PS: Informoval si zamestnávateľa, keď bol návšteve, že chceš ukončiť pracovný pomer? Pretože keď nechceš čakať na uplynutie výpovednej doby, nepôjde o jednostrannú výpoveď, ale dohodu v zmysle pár.60 Zákonníka práce a to bez súhlasu zamestnavatela nepôjde.
willma k tomu PS - možno sa ťa chce zbaviť aj on. Išiel by si a obratom by ti poslali porušenie liečebného režimu
veronikasad Tiež ma to pri čítaní zadania napadlo
mcunnamed No tá marodka by mi ani tak nechýbala... no som doma... kade by som chodil.. dodržiavam liečebný režim... No každopadne ma prekvapilo že došiel on a nie socialka ...
willma 10 dní platí zamestnávateľ takže môže aj prísť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tu je evidentné že zamestnávateľ porušuje ZP. Navrhni mu skončenie PP Dohodou podľa §60 ZP k určitému dátumu. PP skončí dátumom, na ktorom ste sa dohodli. Ak s Dohodou nebude súhlasiť, pohroz mu tým, že jeho zamestnávanie nie je celkom legálne a keď nebude súhlasiť s Dohodou, že ho oznámiš Inšpektorátu Práce.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mcunnamed Zdravím napísal som si dve vypovede a to jednu dohodou a druhu s vypovednou lehotou jeden mesiac ako to je aj v zmluve uvedené ... Chcem sa spýtať ak by nepristúpil na tu dohodu musel by som odpracovať príkladne ten jeden mesiac ?... Ked si spomenul tu nelegalnost... tak je toho trochu viac nelegalneho co robi... a odrbava stat vo viacerych smeroch ale zase sa vyhrazať nechcem ale asi na vyber nemam ze?...
    ivka70 Ak nebudes PN, musis ho odpracovat. Ak PN bude pokracovat, skonci PP aj pocas nej.
    mcunnamed Takže stačí teraz ísť za vedúcim a čakať ako sa zachová a pokiaľ nekývne na tu dohodu tak tu PN potiahnem aj do toho februáru a tým sa táto šlamastika ukončí ak som správne pochopil ))
    Tweety daj si potvrdiť prijatie Dohody, ak s ňou súhlasí, nech sa vyjadrí priamo v Dohode, kývnutie nestačí Ak podpíše, že súhlasí, PP skončí dátumom, na ktorom ste sa dohodli, ak nesúhlasí, podaj výpoveď.
      zbaliť

    Potrebujem poradit s vypovedou...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.