Zavrieť

Porady

Predpokladaná daň z MV

Vozidlo M1 je v evidencii k 1.1.2017, dátum prvej evidencie je 18.02.2008, ročná sadzba 180 eur, na účely predpokladanej dane sa počítajú mesiace od prvej evidencie vozidla k 1.1.2017 vrátane mesiaca január, čiže v januári 2017 plynie 108 mesiacov, ešte neuplynulo, takže predpokladaná daň mi vyjde 180 - 15% = 153 eur. Počítala som správne? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Podľa mňa to máš správne. K 1.1.2017 je to 108 mesiacov. Takže -15 %, 153 Eur.
    Kristina27 Ďakujem, nebola som si istá, pretože je to na prelome sadzieb.
    na-ta musím uviesť predpoklad. sumu i keď je auto nefunkčné?
    Kristina27 Ďakujem Tweety, chcela som si to overiť.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ja som ako predpokladanú daň dala "vypočítanú daň na rok 2017" - t.j. vypočítala som si presne aj s prelomami sadzieb.

    Keď počas roka 2017 nebude žiadna zmena (žiadny predaj ani nákup auta), tak mi daň vyjde presne podľa predpokladanej dane.

    Aj minulý rok som to tak podávala a zatiaľ DÚ nemal námietky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka tiež to tak robím, odkedy sú nové pravidlá pri výpočte.. bez námietok zo strany DU..
    Reina DU nemá námietky preto, lebo to nekontroluje. Ale predpokladaná daň sa počíta vždy tak, ako to vychádza od dátumu evidencie k 01,01.2017 (vrátane) a to bez ohľadu na to, že v priebehu roka dôjde k ďalšiemu zníženiu, prípadne zvýšeniu. 100% takto - prikladám aj link na FR SR - str. 14,15
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...DP_za_2016.pdf
    Kristina27 Reina, dobrý link, ďakujeme :-)
      zbaliť

    erah je offline (nepripojený) erah

    erah
    Na rok 2017 nám nevychádzajú platiť preddavky - daň 595,- predpokl. 560,- Môžeme platiť preddavky dobrovoľne? Vie mi niekto poradiť?

    Predpokladaná daň z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.