Zavrieť

Porady

Zrušenie maximálneho vymeriavacieho základu na ZP.

Dobrý deň. Mám otázočku, či ste sa nestretli s číslom novely ohľadom zrušenia max. VZ na ZP. Na základe RZP nám prišlo zo ZP Oznámenie o výške preddavku na poistné na verejné zdravotné poistenie, kde nám bol upravený max. výpočet preddavku. Odvolávajú sa na novelu zákona č. 580/2004 o ZP a zákona č. 95/2002 Z.z. o poisťovníctve, konkrétne na § 13 ods. 9 a § 16 ods. 8 zákona č. 580/2004. Tieto § poukazujú len na výpočet preddavkov ale nie na to, že by bol maximálny vymeriavací základ zrušený. Vie mi niekto pomôcť ? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ide o § 16 ods. 8 zákona č. 580/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov;
    v roku 2016 bol meneny zakon predpismi
    125/2016 Z. z., 167/2016 Z. z., 286/2016 Z. z., 341/2016 Z. z., 356/2016 Z. z.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-580

    zmena k VZ je v tom poslednom 356/2016 Z. z.
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp.../20170101.html
    Naposledy upravil ivka70 : 25.01.17 at 12:38 Dôvod: doplnene
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Banská Štiavnica Áno ide o novelu 356/2016, ale v nej konkretne v hore uvecenych paragrafoch sa hovori len o minimalnom VZ, ale nie o tom, že bol zrušený, alebo nahradený, doplnený paragraf, ktorý by hovoril o maximálnom VZ. Práve to hľadám, nevieš mi pomôcť ? Vopred ďakujem.
    ivka70 Myslim, ze to bolo v tom jednom paragrafe a info o max.VZ a to z neho touto novelou vypadlo. Tym padom je to zrusene.
    Banská Štiavnica Pozriem sa na to.
      zbaliť

    Zrušenie maximálneho vymeriavacieho základu na ZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.