Zavrieť

Porady

pozastavenie zivnosti k 1.12.2016, danove priznanie

K 1.12.2016 som pozastavil zivnost na polroka t.j. do 31.5.2017. na nete som sa docital o nejakej uprave danoveho zakladu vid priklad:

Nakoľko daňovníčka živnostenské oprávnenie neobnoví do lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie roka 2016 (do 31.3.2017), ku dňu pozastavenie živnosti, t.j. k 30.6.2016 musí uzavrieť účtovné knihy, spraviť mimoriadnu účtovnú uzávierku a upraviť základ dane za zdaňovacie obdobie roka 2016 v súlade s § 17 ods. 8 písm. a) zákona o dani z príjmov..

Ako upravit zaklad dane co to je tyka sa to aj mna? myslel som ze spravim danove priznanie za minuly rok k 30.11.2016 dokedy som podnikal a takho podam v marci, no neviem si to teraz vysvetlit.prosim o radu.dakujem.
Naposledy upravil ali8 : 22.02.17 at 12:46
7 komentárov     zbaliť
veronikasad zostali ti neuhradené pohladávky a nespotrebované zásoby ?
ali8 zostali mi dve faktury akurat ktore som uhradil v decembri ale tak to uz mam pozastavenu zivnnost...
veronikasad To je v tomto prípade nepodstatné, o sumu neuhradených faktúr ku dňu pozastavenia živnosti upravíš základ dane za rok 2016
ali8 o sumu neuhradenych faktur to je myslene neuhradenych vydanych ktore mne neuhradili? a ako sa upravuje zaklad dane v penaznom denniku sa ponizi len o tu sumu??? dobre to chapem?
ali8 vie mi niekto poradit konkretne na priklade? nerozumiem ako uravit zaklad dane v penaznom denniku a v danovom priznani, nikdy som to nerobil, citam tu uz zopar dni a neviem si stym pomoct, neostali mi nijake pohladavky v uctovnictve ostali mi len dve fakturky ktore som uhradil az v decembri to uz som mal pozastavenu zivnost, treba o tom niekde uctovat? to bola len faktura za mobil a za internet.treba tie dve fakturky spocitat dokopy aponizit si vydavky toto je uprava zakladu dane? atoto zauctovat do penazneho dennika? alebo sa to niekde vpisuje do nejakeho riadku v danovom priznani?
ali8 upravujem ostala mi pohladavka este z roku 2013 cca 2000€ co stym? aky je postup v penaznom denniku a v danovom priznani? kde sa to ma zapisat zauctovat neviem nerobil som este tu upravu zakladu dane ako to ma vyzerat. prosim vie mi niekto poradit????
ali8 taaaakze k 30.11.2016 upravim v penaznom denniku zaklad dane o tu neuhradenu pohladavku t.j.tych 2000€ cize povysim tym zaklad dane o tento prijem a ponizim vydavky neuhradene do 30.11.2016....takze mam dakde aj v danovom priznani do nejakej kolonky vpisat tu upravu zakladu dane tych 2000€ alebo to uz sa tam nikde nepise? pisu sa tam uz prijmy upravene len o tie neuhradene pohladavky? a este jedna vec vo vykaze o majetku a zavazkoch v kononkach pohladavky a zavazky mam napisat nulu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    pozastavenie zivnosti k 1.12.2016, danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.