Zavrieť

Porady

Dovolenka

Prosím chcem sa ubezpečiť či mám dobre vypočítanú mzdu za jún 2006:
mesačná mzda 20.000,-
DV - 9 dní
denná priemerka DV - 911,-
čistá mzda - 15.478,-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kde sú náhrady za dovolenku?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    smith
    Kde sú náhrady za dovolenku?
    No veď 20.000 : 22 prac.dní x 13 odpracovaných = 11.818,-
    Dovolenka 9 dní x 911,- = 8.199,-
    SPOLU: 20.017,- Hrubá mzda
    odvody: 13,4% = 2.683,-
    daň: 1.856,-

    Čistá mzda: 11.818 + 8199 - 2682 - 1856 = 15.478,-

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    Mám otázku: pracovný čas máme 8,5 hod. t.j. 8 platených a 1/2 obednajšia prestávka. ( prac doba 7 - 15,30) Bola som nútená vziať si 1/2 deň dovolenky. Mzdarka mi však cez zuby precedila, že nie o 11 hod by som mala odísť domov, ale o 11.30. Prečo? Zle počítam?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Daniela
    Mám otázku: pracovný čas máme 8,5 hod. t.j. 8 platených a 1/2 obednajšia prestávka. ( prac doba 7 - 15,30) Bola som nútená vziať si 1/2 deň dovolenky. Mzdarka mi však cez zuby precedila, že nie o 11 hod by som mala odísť domov, ale o 11.30. Prečo? Zle počítam?
    Počítaš dobre. Domov máš ísť o 11,00 ale počítaj s tým, že nemáš nárok na stravný lístok - neodpracuješ viac ako 4 hodiny. Teda nemáš nárok ani na 0,5 hod. obednú prestávku.

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    Dobrý deň, pripájam sa o radu ohľadne priemeru na dovolenku a mzdy, nakoľko robim mzdy ručne a teraz už si pripravujem podklady za júl 2006.
    Pracovník ma mzdu 15 000,- priemerku rátam za II.Q.2006, V 4/2006 -nadčas 8 hod. t.j. 937,-Sk. V júli čerpal pracovník 12 dní dovolenky(8hod.prac.čas) Prosím radu či do priemeru rátam aj nadčas 937,- Sk prípadne prosím vyrátať mzdu, a odvody vďaka, som začínajúci mzdár.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    Chcem sa spýtať,
    prebrali sme pracovno-právne vzťahy po inej firme ale účtovníčka mala vypočítanú dovolenku nesprávne, pričom ja som v tej vypočítanej dovolenke pokračovala, ako sa to dá riešiť??
    Zc odišiel a ja som mu preplatila málo dní ako by mal dostať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misicka21 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať,
    prebrali sme pracovno-právne vzťahy po inej firme ale účtovníčka mala vypočítanú dovolenku nesprávne, pričom ja som v tej vypočítanej dovolenke pokračovala, ako sa to dá riešiť??
    Zc odišiel a ja som mu preplatila málo dní ako by mal dostať.
    Doplatiť mu po skončení PP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.