Zavrieť

Porady

Nahrada mzdy za PN

Chcel by som sa spytat ako vypocitat priemer na PN, ked pracovnicka nastupila prvy den do noveho zamestnania a od druheho dna je na PN. Predpokladam ze hruba mzda vydelena celkovym poctom hodin v mesiaci (vratane sviatkov ? )

A ked jej teraz predbezne pocitam mzdu, tak mi vychadza ze nema dosiahnuty zaklad na odvody, je tam len 5840 SK. Ona vsak pracuje na kratsi pracovny cas - 5 hodin denne. (uvazok 0,6) Mam to dorovnat na 5900 a z toho platit odvody alebo je to pri kratsom uvazku OK ?

Dakujem a odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Počíta sa pravdepodobný denný vymeriavací základ, teda pravdepodobný hrubý príjem (mzda, príp. prémie a pod.) deleno počtom kalendárnych dní v mesiaci!! Potom prvé 3 dni 25%, ďalšie 55% z vypočítaného denného VZ.
    Pri kratšom pracovnom pomere môže byť VZ 5840 Sk.

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Este by som sa chcel spytat ci pri kratsom pracovnom pomere (uvazok 0.5 - lekar a ambulancii) moze mat plat nizsi ako minimalna mzda, resp. ci to moze byt polovica minimalnej mzdy.
    Podla zaradenia do pracovnej triedy by moho lekar byt v 2 triede, alebo musi byt vo vyssej ?

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Lekára by som rozhodne nezaraďovala do 2. triedy!
    Minimálna mzda stanovená zákonom (6900,- Sk) platí pre 40 hodinový týždenný pracovný čas. Pri inom pracovnom uväzku sa alikvotne prepočíta.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Magma
    Počíta sa pravdepodobný denný vymeriavací základ, teda pravdepodobný hrubý príjem (mzda, príp. prémie a pod.) deleno počtom kalendárnych dní v mesiaci!! Potom prvé 3 dni 25%, ďalšie 55% z vypočítaného denného VZ.
    Pri kratšom pracovnom pomere môže byť VZ 5840 Sk.
    Podľa informácii zo sociálnej poisťovne, (našla som to aj v zákone), pravdepodobný VZ sa delí vždy 30.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    sonka1
    Podľa informácii zo sociálnej poisťovne, (našla som to aj v zákone), pravdepodobný VZ sa delí vždy 30.
    To je pravda.
    V tomto konkrétnom prípade sa nepoužije pravdepodobný VZ, keďže jeden deň pracovala. Jej denný VZ by mal byť príjem dosiahnutý za ten jeden deň deleno 1.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.