Zavrieť

Porady

štátni úradníci majú menej ako minimálna mzda?

Ja neviem, ako pozerám, tak pozerám, ale podľa toho čo vidím, tak štát dáva svojim ľuďom ešte menej ako sa sám zaviazal... vidím zle? dúfam že áno!
Podľa Nariadenia vlády 280/2016 je na rok 2017 minimálna mzda 435,00 eur, no a podľa Nariadenia vlády 365/2016 sa plat štátneho zamestnanca začína na 376 eurách... nechápem, prosím o vysvetlenie...
ivka70 ziadna novinka, len asi vysvetlenie treba pytat niekde inde, nie na porade
clen tak vieš, ja nie som žiadny mzdár, tak som si nebol istý...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    435 eur je hruba mzda, ktoru pri mesacnom odmenovani musi minimalne dostat zamestnanec pri plnom uvazku a 1 stupni narocnosti prace.
    Ak stat definuje 376 eur plat, je uplne jasne, ze aj keby zamestnaec pri takom plate mal 1 st.narocnosti prace, musi dostat k tomu platu osobne ohodnotenie minimalne 59 eur, aj keby zasluhy nemal ziadne alebo doplatok do minimalnej mzdy v rovnakej vyske. Motivacia ziadna.
    Je jednoduchsie menit jednu vyhlasku o minimalnej mzde a nalezite to prezentovat ako upravit cele platove tabulky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    clen priplatky sú mimo mzdy...teraz som čítal jeden článok, že to vláda rieši doplatkami, ale tak je to hanba, lebo šak potom ten čo je v druhej až tretej triede dostane toľko čo ten v prvej...
    veronikasad Príplatky ( okrem príplatku za prácu nadčas) nie sú mimo mzdy, započítavajú sa do minimálnej mzdy
    ivka70 a co som pisala v prispevku (o priplatkoch nic)?
    clen osobne ohodnotenie nie je príplatok? v štátnej službe je tzv. osobný príplatok
    veronikasad: do minimálnej mzdy sa započítavajú? tak to sú nejaké divné príplatky, keď sa nimi iba plní zákonná povinnosť, nie? to sa mi zdá blbosť...
    ivka70 zdat sa ti moze, ale je to tak
      zbaliť

    štátni úradníci majú menej ako minimálna mzda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.