Zavrieť

Porady

stupeň náročnosti práce

Dobrý deň poraďáci, potrebovala by som poradiť, hoci viem, že tu o tom už bolo veľa písané, ale potrebovala by som vedieť kam by som mohla napísať otázku o stupňoch náročnosti práce, aby som to vedela argumentovať pred zamestnávateľom. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Miestne prislusny Inspektorat prace

    http://www.epi.sk/priklad-z-praxe/Za...osti-prace.htm
    Povinnosť zamestnávateľa je ohodnotiť každé pracovné miesto zamestnanca, zamestnávateľ je povinný priradiť každému pracovnému miestu príslušný stupeň v súlade s charakteristikami stupňov náročnosti pracovných miest uvedenými v prílohe č. 1 k Zákonníku práce (§ 120 ods. 3 Zákonníka práce).

    Priradenie stupňa náročnosti práce každému pracovnému miestu neznamená úpravu pracovnej zmluvy, uvedený stupeň nemusí zamestnávateľ uvádzať v pracovnej zmluve. V pracovnej zmluve môže zamestnávateľ dohodnúť so zamestnancom príslušnú tarifnú triedu podľa vlastného tarifného systému. Zamestnávateľ musí však mať prehľad o stupňoch priradených príslušným pracovným miestam, aby toto zaradenie mohlo byť inšpektormi práce posúdené a preverené.
    ....
    ucto66 Ďakujem a mohla by som ešte poprosiť o radu,či som urobila dobre,keď som účtovníčku (vedenie komplet PU,miezd)v malej firme zaradila do 4?mohla by byť aj 3 alebo radšej tá 4? Ide o to,že neviem či musí mať min. mzdu podľa týchto stupňov.ďakujem za všetky odpovede.

    stupeň náročnosti práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.