Zavrieť

Porady

Stihnem prestúpiť na letisku v Dubaji za hodinu?

Ahojte,chcel by som poradiť ohľadom prestupu v Dubaji.Chcel by som isť na Sri Lanku ,ale mám na prestup v Dubaji iba 1 hodinu.Da sa to zvládnuť ? Skúšal to už niekto ? Ak by som nestihol prestúpiť čo sa stane ostanem tam visieť ? Stihnú preložiť batožinu ? Cestu s prestupom by som absolvoval v jednej leteckej spoločnosti Flydubai.ďakujem za rady. PS:nikdy som takto necestoval s prestupmi tak ale všetko je raz po prvý krát ....
Naposledy upravil ivka70 : 04.02.17 at 14:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    tak presne o takomto lete som čítala tento týžden na FB. Nestihli to, lebo na sri lanke pristavajú lietadlá iba do určitej doby a tak ich to ďalšie lietadlo nemohlo počkať, lebo by nemalo kde pristáť.
    "Dejte na mou radu a nikdy, ale opravdu NIKDY nelítejte s hodinovým přestupem. Ačkoliv diskuze a internetové rady hlásí, že společnost Flydubai je na tyto akce připravena, nevěřte jim Při prvním vzletu letadla kapitán na runway ohlásil technický problém letadla a my tam tak zůstali hodinu sedět a čekali. Nakonec se problém vyřešil a my tak dostali povolení ke startu. No jo, ale to už nám bylo jasný, že s navazujícím letem bude problém. V letadle nás ujišťovali, že vzhledem k tomu, že nás je hodně, co přestupují na let do Colomba, určitě na nás počkají a následující let také zpozdí. No jo, to by ale nemohli v Colombu (Srí Lanka) opravovat na letišti runwaye a povolené přistání je tak možné pouze 6pm-6am. Letadlo nepočkalo Muselo odletět, aby stihlo přistát včas. Z nás tak vznikla desetičlenná skupina, mě dali do ruky na přepážce seznam všech ve skupině, nahoře s nápisem "supervisor Kamil" ať se o ně postarám Ne tak doslova, ale fakt jsme byli jak vedoucí a táborovej oddíl. Na přepážkách chaos, nikdo nic nevěděl a my velice strohé instrukce s názvem hotelu na druhém konci letiště, který jsme po dvouhodinovém snažení se konečně našli. Unavení, olepení, konečně ležíme a let nás tak čeká až den následující. Nakonec ale pokoj na vyspání super, nebudem jetlagovat a nový let přebookován s Emirates Konec dobrý, všechno dobré. Hlavně že s oddílem sranda byla, našli jsme nový vtipný kamarády a zároveň si nemůžeme stěžovat na příliš nudnou cestu na Srí LankuTo by v tom byl čert, aby to proběhlo v naprostym klidu


    https://www.facebook.com/chefkamu/?fref=ts
    Naposledy upravil Dáša_ : 04.02.17 at 10:55

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    Soňa K, Kabaka123, bettylou, taiko, Natty, Žabinka, afrikánka, alaya1, lujza.j, mareko
    10
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kepone97 Dik za odpoveď.Ale potom prečo ponúkajú túto variantu aj cestovné kancelárie keď je to tak natesno.čo sa teda stane keď to nestihnem?
    Dáša_ skús pozrieť ten príspevok na FB, doplnila som ho.
    kepone97 Pozrel som to dik za info.Musim ten prestup este prehodnotit alebo najst o nieco dlhsi.
    mareko Super príspevok
    Cecilia My sme tiež mali na prestup menej ako hodinu. Povedali nám, že už je brána zatvorená. Boli sme dvaja, ale prišli ešte tri slovenské dievčatá a tak niekam zavolali a vybavili nás. Potom sme bežali cez celé letisko. O batožinu sme sa nemuseli starať, odovzdali sme ju v Bratislave a vyzdvihli sme si ju v Colombe. Po vystúpení z lietadla v Dubaji treba sledovať "Tranzit" , prípadne sa aj opýtať, sú tam navigátori. Šťastnú cestu, je tam krásne.
    kepone97 Diky a ďakujem všetkým za rady .Letenky už mám aj s priateľkou zabookovane Inak Cecilia nevieš koĺko stojí TAXI cesta z letiska na juh Sri lanky cca 200km.Tam kde sme ubytovani to vedia zariadiť za 80 USD.
    Barticek My sme boli dole pri Galle časť kogalla. Najprv sme zacinali chodit taxíkmi a tuk tukmi ale po par dnoch sme prisli na to ze autobusy a vlaky su za zlomok ceny. Pýtali si podľa nálady ale stále to vyšlo velmi lacno. Sri lanka je nádherna boli sme 17 dni a bolo super.
    kepone97 My sme len 14 ale dufam ze bude fajn.Urcite skusime vlaky a busy uz len kvoli domacej atmosfere My sme ubytovany tyzden na Mirise a tyzden na Unawatune.
    Letko Ja by som to bral, mal by som parádne ubytko na jednu noc
      zbaliť

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    Ahoj. My sme takto leteli minuly rok a pekne sme vsetko stihli. Nebol problem
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kepone97 Ahoj vedel by si mi prosim ta podrobnejsie opisat priebeh toho prestupu dik.
    Barticek Prebiehalo to v pohode, stihli sme aj kavu, urobili sme chybu ze sme po vystupeni z liedadla isli ku sejkom na pasovu kontrolu a tym padom von z bezpecnostnej zony,. Tak sme museli ist znova na kontroly ale stihli sme vsetko. V lietadle z dubaja do colomba bolo asi 50 ludi tak to bolo fajn.
    kepone97 Diky za info
    Mária27 presne tak, treba zostať v tranzitnej zóne a stíha sa
    expeeert No nie vždy, neviem aké veľké je letisko v Dubaji a ako to majú zorganizované, ale napr. na letisku Heathrow v Londýne nám bolo málo 2 hodiny. Kým sa človek presunul busom, potom cez kontroly (1500 ľudí a otvorené 3 kontrolné brány, neskôr otvorili ďalšiu) a potom ešte beh cez celú halu, lebo bránu sme mali na konci, sme to stihli na knap...
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Je rozdiel ci mas hodinu na to aby si sa v priletovej hale zorientoval a dostavil sa k dalsiemu gatu alebo 1 hodina je medzi planovanym priletom a planovanym odletom.
    V prvom pripade ano, ale treba kmitat, v druhom nie.

    Stihnem prestúpiť na letisku v Dubaji za hodinu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.