Zavrieť

Porady

zmena faz

Dobrý deň. Mám byt cca rozlohu 40 m2 , v byte je sklokeramicky sporak, pracka, mikrovlnka., momentálne tam nebývam, lebo som s mamou , ale v buducnosti tam budem, zatial byt pouzivam len sporadicky...je tam 3 faz istic 3 krat 25 da sa prejst na jednu fazu??? ved ked tam budem bývať nikdy nebudem pouzivat vsetky spotrebiče naraz, dakde som čítala, že sporák bude vyhadzovať poistk,y preto prosim o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Prejsť na jednu fázu? NIE !
    Aj keď je to menší byt, tak v dnešnej dobe má nároky na vybavenie elektrospotrebičmi. Prejsť na jednu fázu by bolo hazardom a znehodnotením používania bytu.
    Držať sa názoru, že nebudem používať všetky spotrebiče naraz....je značný zásah do komfortu. Napr. periem a nemôžem zapnúť iný spotrebič....a pod.
    Ak chceš, tak môžeš prejsť z 25A na 20Ampérový istič trojfázový.
    Naposledy upravil afrikánka : 04.02.17 at 15:46

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Zacnime tym, ze obvykle je svetelny okruh oddeleny od zasuvkoveho a kazdy je zvlast na jednej faze. vacsinou byva v kuchyni najvacsi odberak prudu, ako sporak ci umyvacka oddeleny od dalsieho zasuvkoveho okruhu tiez na dalsiu fazu. Takze uz mas tri fazy vyuzite. A aby si do buducna sledovala to, ze kedy ti ide aky spotrebic je scestne. Ak tam budes chciet realizovat klimu, tak zas dalsi odber. Treba mysliet na buducnost. Ja by som to nerobil.


    Ale odpoved na tvoju otazku znie : Ano, da sa to.
    Naposledy upravil robovi : 05.02.17 at 18:43 Dôvod: Posledne dve vety
    buchač Nečuduj sa uvažovaniu.
    Ľudia sú už pobláznení z plukovníka a jeho poskoka...

    roman876 je offline (nepripojený) roman876

    roman876
    Ja mam 3 izbovy byt 65m2 pricom mam elektricky sporak a elektricku sklokeramicku platnu. Mam to na 1 fazu a pri beznom pouzivani je to v poriadku. Jedine nie je mozne zapnut vsetko naraz, teda pracku, sporak a 4 platne na sklokeramike - vtedy to uz vyhodi poistky. Nikdy sa mi ale nestava, ze by som varil na 4 platniach naraz, popritom piekol v rure a este aj pral... Teda poistky to pri beznom pouzivani nevyhodi.
    Ak ale budete prerabat z 3 fazoveho na 1 fazu, myslim, ze bude treba prerobit aj rozvadzac v byte.
    Naposledy upravil roman876 : 05.02.17 at 11:31
    canbo Aj to je riešenie , stačí vyhotoviť rozpis používania spotrebičov v domácnosti. 1. Variť do obedu ,2. prať v noci 3.piecť zákusky mesiac pred Vianocami, 4. ak varím večeru,tak upozorním susedov,.... a tak podobne.
    robovi Debata sa tu celkom dobre rozvija, ale uz je to mimo misu.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Takuto zmenu povazujem za znizenie hodnoty bytu navyse velmi nelogicku. Neusetrite tym nic

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.