Zavrieť

Porady

Prechod zo živnosti na s.r.o.

Dobrý deň. Som drobný živnostník, platca DPH. Mám dva predmety živnosti.Maloobchodnú predajňu a malú výrobu. Predajňa začala byť stratová a tak som ju nútený zrušiť. Plánujem sa normálne na zmluvu zamestnať a výrobu si ponechať popri zamestnaní, ale už ako s.r.o. Môj problém spočíva v tom, že tovar z predajne sa mi nepodarí vypredať všetok do konca normálnej prevádzky. Som v nájme a potrebujem čo najskôr opustiť priestory a zároveň nastúpiť do zamestnania a preto bude tovar dopredávať ešte po zrušení riadnej prevádzky.Keby som okamžite prešiel na s.r.o., tak z tovaru musím odviesť DPH v rámci kvartálu, ale na uplatnenie DPH v novej s.r.o. sa myslím čakajú až tri mesiace. Som v situácii, DPH by som nemal z čoho zaplatiť, pokiaľ nevypredám značnú časť zásob. Existuje možnosť takého prechodu zo živnosti na s.r.o., kde sa nečaká na vratku Dph, ale jednoducho sa to započíta a len sa to prevedie. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Asi by som uvažoval o predaji podniku - živnostník všetko predá a s. r. o. všetko kúpi. V stave, v akom sa to nachádza.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Nuz, otazkou zostava, ake budu naklady na znalecky posudok na ocenenie (casti) podniku, resp. ako sa vysporiada s povinnostou transferoveho ocenovania...
    Ing. Ľubomír Janoška Transferové ocenenie sa jednoznačne premietne do ceny (časti) podniku. Potom už len treba nájsť najlacnejšieho znalca, ktorý to urobí korektne.
    duficek Treba v tomto prípade súdneho znalca? Nestačí jednoduché transferové oceňovanie, kde predajná cena bude obvyklá, taká ako predával zákazníkom?
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokiaľ sa sro úspešne zaregistruje na DPH, nebude čakať 3 mesiace. Je hned minimálne na rok mesačný platiteľ DPH.
    Kde bude tovar po opustení prenajatých priestorov? kde bude výroba?
    Kto sa bude starať o predaj, ked Ty budeš v zamestnaní?
    Ja by som síce sro založila, ale výrobu začať od nuly, ved priestory asi bude mať nové, materiál nakúpi nový...........neviem, či sa to dá.
    a terajšie zásoby dopredať pod SZČO.

    Prechod zo živnosti na s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.