Zavrieť

Porady

Ako podrobne vypisovať trasu na cestovnom príkaze vrámci 1 mesta ?

Upresním - SZČO má miesto podnikania na svojom trvalom bydlisku. Vykonáva bežné cesty MV zaradeným do OM. Na PHL si uplatňuje 80% paušál, takže knihu jázd nevedie. V CP si prakticky uplatňuje len nárok na stravné (vždy je to nad 5 hodín a menej ako 12, gastrolistky nemá). Cesty spočívajú v návštevách zákazníkov a úradov, prípadne pošty či banky. Je potrebné v tomto prípade vypisovať podrobne aj ulice, prípadne názvy mestských častí v sekcii odchod-príchod na vyúčtovaní, alebo stačí vyplniť len názov mesta - "mesto", prípadne "centrum"... V príkaze na PC v sekcii účel je rozpísaný podrobnejší účel cesty na celý mesiac a prikladá aj stručnú Správu z vykonania PC sumárne za celý mesiac, kde uvedie podrobnejšie informácie o tom, čo kde a za akých podmienok vykonal... ako by ste to urobili čo najjednoduchšie a súčasne obhájiteľné ?
Naposledy upravil Betina2 : 14.02.17 at 18:33
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Nemyslím si, že návšteva úradov v rámci mesta je pracovná cesta. Doporučujem stravné riešiť zakúpením gastacov.
Betina2 ak idem na urad vybaviť niečo pre klienta tak myslim, že to pracovna cesta je, i ked nie je do ineho mesta alebo obce, ja predsa nemožem za to, že mesto je rozložene na X kilometrov.......a definicia je, že Podnikateľ a SZČO (daňovník s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona o dani z príjmov) si môže podľa § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmov do daňových výdavkov uplatniť výdavky (náklady) vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa zákona o cestovných náhradách...to je to iste, ako keby ste napisali, že ked robim pre klienta, ktorý je v inom meste ako mojom, a pojdem za neho na jeho úrad do x km vzdialeneho mesta odniesť doklady, tak že to nie je moja pracovna cesta , ale moja samaritanska služba zadarmo.....gastrače mi žiaden zakon nenúti, ved nahrady za pracovnu cestu si možem uplatniť v podobe stravného, ak cesta trvá viac ako 5 hodín... na urady nechodim denne , všetko s mierou
veronikasad Držím palce, aby ste si to pri daňovej kontrole obhájili ...
Betina2 uvediem priklad - realitny makler - ide po vypisy z listov vlastnictva pre svojich klientov na kataster, ktory je zhodou okolností v rovnakom meste, cestou nakupi na pošte kolky a zastaví sa aj na konzultaciu ohladne poplatkov za šlužby u notára (aby vedel referovať svojim klientom čo ich to bude stáť), prípadne potrebuje prekonzultovať na DU daňovu problematiku nehnutelnosti pri predaji (ak to súvisi s jeho klientmi)....tiež to nebude môcť byť pracovná cesta ? Nejdem vyslovene odporovať, len preberám možnosti, preto sa pýtam na názor a ďakujem zaň...
veronikasad Nech si kúpi gastráče (samozrejme nie je to jeho povinnosťou), má nárok na stravné a nemusí vymýšlať pracovné cesty ...
Betina2 áno len to sa nedá spätne...
veronikasad to mi je jasné, myslela som, že riešiš rok 2017. Inak - neviem si vôbec predstaviť ako by si chcela po roku rozpisovať kde sa ktorý deň pohyboval ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako podrobne vypisovať trasu na cestovnom príkaze vrámci 1 mesta ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.