Zavrieť

Porady

Súkromné výdavky riaditeľky občianskeho združenia

Účtujem občianske združenie, jednoduché účtovníctvo. Na prianie riaditeľky podávam aj daňové priznanie.
Združenie nepodniká a teda všetky náklady dávam do daňového priznania ako nedaňové. Príjmy má z činností v súlade so zakladacou listinou. Teraz si však riaditeľka kúpila letenky na služobnú cestu okrem seba aj na malé dieťa a aj opatrovateľku pre dieťa. Kam dám v daňovom priznaní letenku pre dieťa a opatrovateľku, ktoré sú podľa mňa súkromné výdavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Občianske združenie je právnická osoba, výdavky za súkromné letenky by mala p.riaditelka vrátiť do pokladne združenia alebo prevodom na bankový účet
    Tica2 Hej, to by bolo riešenie
    Intelpc jednoznačne vrátiť (na dieťa a opatrovateľku) tak ako tu píše veronika sad.Pokiaľ jej ale služobnú cestu schválil výkonný výbor OZ a samozrejme je v zmysle stanov OZ, tak cenu za letenku pre seba by vrátiť nemala. Samozrejme všetko by malo ísť cez cestovný príkaz s následným vyúčtovaním.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tica2 prosím vysvetlite mi skratku, pozerám tlačivo daňového priznania, nič mi na to nepasuje
    Tweety výdavok neovplyvňujúci základ dane, máš ho zaúčtovaný?
    Tica2 Hej, tak to mám. Ide mi len o to, že príjmy aj výdavky dávam ako nedaňové. Porovnávala som to s podvojným účtovníctvom, kde sa súkromné výdavky nakoniec prirátajú k príjmu. A tu vlastne neovplyvnia nič. Znamená to - povedzme že napríklad úhrada účtu v reštaurácii by tiež bola VNZD?
    Tweety áno, tiež je to nedaňový výdavok
    Tica2 Hej, mám to tak
      zbaliť

    Súkromné výdavky riaditeľky občianskeho združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.