Zavrieť

Porady

Platba kartou v podvojnom účtovníctve

Ahojte, konateľ platil kartou z podnikateľského účtu. Je správne takéto účtovanie?
501/379 a výpis z BU 379/221. ´Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, je.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    na-ta já dávam cez 5xx/261 a 261/221, ale viem že niektoré účtovníčky dávajú priamo 5xx/221.
    Ako tu čítam, je zrejme viacero spôsobov.
    karakul ... je rozdiel medzi "viacero spôsobov" a "viacero názorov"
    na-ta názorov a spôsobov, ako si to kto nazve
    karakul podľa môjho názoru to nemožno nazvať ako kto chce.
    na-ta bavíme sa o účtoch, alebo sa hráme so slovíčkami?
      zbaliť

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    Účet 261 má svoju logiku. Lebo napríklad zaplatíš kartou v sobotu, ale na účte ti to banka stiahne až v pondelok alebo utorok.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Nechcem vnucovať môj spôsob, ale ja na tieto platby vystavujem interný doklad, na ktorom uvediem číslo nákladového účtu voči bežnému účtu, t.j. MD 5../A/D 261/A
    Naposledy upravil ondrejvla : 20.02.17 at 21:56
    veronikasad Vlasti, ale ak účtuješ 221 cez interný doklad, tak ti v účtovnom SW vykazuje nesprávny zostatok BU (v OMEGE by sa takto účtovať nedalo). Pohyb na bankovom účte účtuješ voči čomu ?
    ondrejvla Vierka, opravujem účtujem : 500/A / 261/A, a tým sa mi vyrovná účet 261, omylom som uviedla účet 221/A. Teda, ID 500/A / 261/A, bežný účet - výpis 261/A / 221/A.

    lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

    S nervami v koncoch... lilly1210
    Nechcem zakladat novu temu.
    Len sa chcem spytat, ci je problem, ak pokladnicne blocky uhradene kartou uctujeme napr.
    ID 501/321 (a 343/321 DPH, ak je uvedena) a nasledne v banke BV 321/221.

    Musi to byt uctovane cez ucet 261?

    Pozerala som uctovne postupy a nenasla som presnu oporu v tom, ze by nas postup bol zly alebo dobry.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Je to nesprávne.
    lilly1210 len by ma zaujimalo, preco to mam chapat ako peniaze na ceste? nerada beriem v uctovnictve veci, ze takto sa to robi. chcela by som pochopit, preco prave takyto zapis (jeho logiku).
    ospraveldnujem sa, ak obtazujem.
    Tweety Veď pozri môj príspevok, vidíš tam 261? 321 je nesprávne.
    ondrejvla Súhlasím, nákladové položky sa neúčtujú cez účet 5../221, ale cez účet 261/A, sú to peniaze na ceste. A pokladničné bloky sa neúčtujú ako 501/321, ale 501/211 a 343/211, účet 321 používame pri dodávateľských faktúrach a následne úhradu 321/221.
      zbaliť

    Platba kartou v podvojnom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.