Zavrieť

Porady

O2 faktúra za mobilný telefón - hradená voucherom ako zúčtovať?

Mám faktúru za mobil bez DPH 200 + 20% DPH 40 = 240 k úhrade. Je tam odrátané -240 uhradené voucherom. Voucher som žiaden nevidela. Myslíte, že je správny postup do ID zaúčtovať: voucher: 261/648 a potom úhradu faktúry 321/261? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    240 EUR voucherom znamená, že to už niekto zaplatil el. prostriedkami (kartou ? hotovosťou u dodávateľa na platobnom terminály ?...) Musí existovať doklad o úhrade. Prever si to. 261/648 je zle. Pravdepodobné riešenie:
    501(518)/321 200
    343/321 40

    321/325(231) 240 (platba debetnou(kreditnou) kartou)
    325/221 240 debet na účte za platbu debetnou kartou
    231/221 240 splátka kreditnej karty
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    seda Voucher je za nejaké body čo firma nazbierala za využívanie služieb v O2. Nie, nie je to platené žiadným platobným stykom. Ja to považujem ako dar, preto to chcem dať na 648 no MD ????
    KloferHladny obchodovanie cez "voucher" využívajú firmy na podporu svojho predaja. Podľa mňa ide buď o platbu hradenú predom ("kúpiť" si voucher = uhradiť zálohu "normálne z účtu" s nejakou výhodou, napr. zľavou ...) alebo ide o poskytnutie zľavy formou pridelenia "voucheru"
    Napr v O2 si to viem prestaviť takto:
    mesačná faktúra 100 EUR
    pridelený "voucher" 2% = 2 EUR
    Dá sa to považovať za zľavu z ceny služby ?
    Ak áno, potom stornuješ 518 a účtuješ o telefóne
    Takáto dodatočná zľava "finančný bonus" ktorý niekto nazval "voucher" po dohode môže ísť v režime bez DPH, t.z. stornuješ služby vo výške 240 EUR a zúčtuješ telefón v sume 200 EUR + 40 EUR DPH. O čo konkrétne ide = na to musíš pozrieť do zmluvy s O2 ...
    .
    a ešte je možné, že ten telefón bude firma splácať v mesačných faktúrach a 240 EUR je vlastne bezúročná pôžička od O2 ...
    seda Ďakujem za super názor, idem pozrieť zmluvu. Asi pri nej som mala začať.
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... reakcia na príspevok KoferHladny-ho:

    voucher asi nebol uhradený kartou (debetnou ani kreditnou)...
    dedukujem to napr. z tohoto:

    https://www.o2tv.cz/videoteka/podpor...acit/napoveda/

    Jak funguje platba pomocí voucheru?
    Placení voucherem je snadné: Při vypůjčení filmu zadáte kód voucheru, systém O2 Videotéky použití voucheru zaznamená a sníží počet filmů, které si lze na voucher ještě vypůjčit. Vouchery nejsou v prodeji, můžete je získat v rámci některé z našich promo akcí.

    Nechce sa mi hľadať voucher pre MT, ale je to asi podobné...

    Cena obstarania MT v tomto prípade je 0,00.

    Podobná otázka tu už bola:
    http://www.porada.sk/t289791-o2-fakt...uctovanie.html
    seda V priloženej téme otázka je obdobná, no odpoveď je k platbe na splátky na základe zmluvy o pôžičke. Podľa mňa cena obstarania by bola vtedy 0, keby nám na faktúre poskytli 100% zľavu, no oni ho predali za plnú sumu, len uhradili nejakých voucherom.
    karakul ... ono tvoja úvaha o dare nie je neopodstatnená...
    O2 predpokladám tiež to mal účtovať ako dar a odviesť DPH...
    neviem aký daňvový doklad vystavil O2...

    v jednom z materiálov komiesie SKDP-MFSR-FRSR sa píše:

    "K situácii popísanej SKDP v bode II. Úprava poukážok (kupónov) na účely DPH - Finančné riaditeľstvo SR zastáva názor, že obchodník je povinný vo faktúre uviesť základ dane a daň v nadväznosti na prijatú protihodnotu (úhrada zákazníkom a kupón) a údaje o poskytnutej zľave. Zákazník má právo na odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 zákona o DPH (pri splnení všetkých podmienok uvedených v § 49 a § 51 zákona o DPH) len vo výške dane z pridanej hodnoty, ktorá je voči nemu uplatnená, to znamená vo výške dane zodpovedajúcej protihodnote, ktorú obchodníkovi uhradil."

    ... ale to sa vyjadrili v situácii, keď zľavu - kupón poskytla 3.strana

    v tomto prípade neviem, kto zľavu bezprostredne poskytuje - asi to bude priamo O2, nie výrobca MT

    O2 faktúra za mobilný telefón - hradená voucherom ako zúčtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.