Zavrieť

Porady

Zníženie ZD živnostníka

Ahojte,
čítala som o príležitostných príjmoch,z ktorých si vie podnikateľ znížiť ZD...je pravda že si to vie dať do Nákladov do tych 500 € aby nemuseli z toho platiť dan ani odvody, iba ak tvorí sociálny fond pre zamestnancov??lebo tento jeho výdaj ide z tohto fondu??alebo si môže uplatnit tento náklad, za jeho prílezitostný príjem aj bez toho??Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    crazynka71 že nie??lebo neviem to nikde v zákone nájst,že by to pravda bola..jeden účtovník mi to povedal že to nemôžem použiť ked netvorím sociálny fond...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mýliš si pojmy, príležitostný príjem a tvorba S.F, to sú dve rozličné veci. Jedno je príjem a druhé výdavky na jeho tvorbu,(ak má aspoň jedného zamestnanca, musí tvoriť S.F.)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crazynka71 zle som sa vyjdarila..bolo mi povedané že platenie tých príležitostných príjmov sa moze iba zo sociálneho fondu..teda ja som živnostníčka a známa pre mna spravila administratívnú prácu za 400 € jednorázvovo, je to rpe nu prílezitostný príjem a pre mna teda výdaj..tento výdaj si mozem normalne zauctovat bez platenie odvodov,dani..??za toto mi bolo povedane ze si mozem upratnit tento naklad iba ak tvorim SF, teda z toho sociálneho fondu dat ako výdaj..
    Tweety nie, to je nesprávny názor, len tak naokraj k tomu vyplateniu, ako pre teba pracovala? Na zmluvu, dohodu? Lebo ak bez, išlo o nelegálne zamestnávanie.
    crazynka71 ved to su tie prilzitostne prijmy..ze netreba dohodu ani zmluvu..iba vpd ze jednorazovo urobila pre mna administrativnu pracu..
    https://podpora.financnasprava.sk/53...8Dinnost%C3%AD
    crazynka71 http://ludskourecou.sk/2016/07/prile...=socialnetwork
    Tweety ale to nie je tvoj príležitostný príjem, to je príjem tej osoby, čo pre teba robila
    crazynka71 ved to mi je jasne ale ja si to viem uplatnit vo vydaji..staci mi spravit teda iba VPD ze jednorazovo pre mna robila sluzub aku to pisu tam??
    Jarka 1 Poviem to takto: stačí urobiť VPD a môže to tu odsúhlasiť hoci 10 účtovníkov. Ak však príde daňová kontrola a neuzná to, tak sa ťažko odvoláš, že na Porade to tak odsúhlasili. Na druhej strane kontrola prísť nemusí a nevieš ani kto - ako naladený človek bude vykonávať prípadnú kontrolu. A podstatné je i to, či rozhodnutie robíš pre seba, alebo pre klienta. Podľa toho posúď mieru rizika a či sa oplatí podstúpiť.
      zbaliť

    Zníženie ZD živnostníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.