Zavrieť

Porady

z čoho sa počíta PN

Dobrý deň, prosím Vás, po skončení RD som v pôvodnej práci /PP trval 7 rokov vrátane RD/ po vyčerpaní dovolenky rozviazala PP dohodou a išla na PN v ochrannej lehote. Minulý rok som mala dohodu/ od 01.09.2016 - 15.01.2017/ u iného zamestnávateľa, tá už je ukončená, z tohto ukončenia nemám vypísanú PN. Z tejto dohody nemám platených 90 dní, lebo som bola PN/ Z čoho sa mi bude počítať teraz PN?
Prosím, nevie mi niekto poradiť
Naposledy upravil srdiecko# : 09.02.17 at 14:53 Dôvod: doplnené údaje
4 komentárov     zbaliť
veronikasad dovolenku si mala vyčerpanú=obnovené nemocenské poistenie, alebo celú preplatenú pri skončení prac.pomeru posledným dňom RD ?
srdiecko# pár dní som čerpala, zbytok mi preplatili, veronikad prečo sa ti nedá poslať súkromná správa?
Katy a R ak chceš aby ti niekto poradil - treba dať všetky potrebné údaje. Alebo použi vyhľadávanie - nájdeš podobné témy aj s odpoveďami
srdiecko# hľadala som, nenašla som, pozerala som aj na socke predpokladaný príjem, tam je písané, že po rodičovskej je výnimka ale je tam aj že sa berie z iného zamestnania rok predtým ak je tam 90 dní, nepochopila som, preto sa pýtam tu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si DPN v ochrannej lehote ... tak sa ti vlastne všetko vypočítava, akokeby si začala DPN dňom skončenia PP.
    ke´dže si žiadne údaje nedala, nevieme ako trvali PP, ani aká dohoda a ani odkedy si DPN??? - - tak pozri tu http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2015-a.html#54
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srdiecko# čo je to DPN? PP mi trval cca 7 rokov, vrátane 3 rokov rodičovskej dovolenky. Dohodu som mala od 01.09.2016 do 15.01.2017, ale počas dohody som mala PN, bola som na operácii. Takže som nemala nemala platených 90 dní.
    Jana Motyčková Pracovný pomer skončil kedy? Kedy začala PN? Ak si po rodičovskej dovolenke čerpala dovolenku, tak kedy skončila rodičovská dovolenka? A ešte pre istotu - si tehotná?
    srdiecko# nie som PP mi skončil k 07.02. a PN som od 06.02.2017
      zbaliť

    z čoho sa počíta PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.